VERSLAG NAJAARSVERGADERING 2011 erkennen dat de rest van de bijeenkomst zich niet op de deurmat heeft afgespeeld maar in de gezelli ge huiskamer. Daar is een gedeelte van de historie van Schouwen-Duiveland nog eens de revue gepas seerd. wij hebben de toezegging van Betty dat ze bij tijd en wijle nog wel eens een artikel zal schrijven. Dit nummer is, per traditie, voor het grootste gedeelte gevuld met de jaarverslagen van de diverse commissies en het verslag van de najaars vergadering. Verder vindt u van de hand van Sander den Haan de eerste aflevering van een artikel over "Basters Buytensorge in Schuddebeurs" waarin hij, ter gelegenheid van het Jaar van de Historische Buitenplaats, zijn licht laat schijnen over Basters buitentuin. Frans Westra geeft een vervolg op de gedenksteen van de meestoot van Capelle en Rinus van Langeraad zet Cor Pols, exploitant van de Zeeuwsche Boekhandel Zierikzee, in het zonnetje. De redactie wenst u een vruchtbare ledenvergade ring toe en veel leesplezier. Jan Heuseveldt in een zeer goedgevulde zaal in het Tonnenmaga- zijn in Brouwershaven worden op 25 november 2011 de leden en bestuursleden welkom geheten door voorzitter Hans Erbrink. Lian Sluijs is met kennisgeving afwezig. Ook de ereleden ir. Johan van Sloten, Frans Beekman, Joop van Loo en Hugo Doeleman wor den verwelkomd door de voorzitter. De heer David Schorer is met kennisgeving afwezig. Ons erelid de heer P.A. Boot wordt herdacht, daar hij onlangs is overleden. Hij was een zeer actief lid van onze vereniging en goed bekend met boerde rijen en heeft vaak tekeningen voor restauraties gemaakt. Op Goemanszorg is een passende ten- toonstellingsschuur naar hem genoemd. Er zijn geen ingekomen stukken en de notulen van de Voorjaarsvergadering worden goedgekeurd. We betreuren het vertrek van ons, zeer deskun dig, bestuurslid Jos Beije. Over vermeende belan genverstrengeling, als gevolg van zijn fractievoor zitterschap van Alert, wil het bestuur nog een gesprek met de burgemeester. Volgens ons ligt het iets anders. De voorzitter maakt bekend dat hij volgend jaar aftreedt. Hij is dan drie perioden voorzitter geweest. Er moet gezocht worden naar een nieu we kandidaat. De begroting wordt toegelicht door Cor van der Linde en wordt vervolgens door de vergadering goed gekeurd. Commissies Van de commissies doet Ria Geluk enthousiast verslag van de cursus "Geschiedenis leeft!". Dit was de derde keer. Er was weer veel belangstel ling. Bijzonder was dat de cursussen weer op locatie werden gegeven door deskundige men sen. Voor de cursus genealogie was nagenoeg geen belangstelling. Ria Geluk is druk bezig kleine monumenten, vaak niet beschermd, en cultuur historische plaatsen te inventariseren. Zij en haar mede commissiele den zijn hier nog wel even mee bezig. De Monumentencommissie kiest het mooist gerestaureerde monument uit. De oorkonde wordt vernieuwd. De knechtswoningen en muur reclames zijn nog niet zo eenvoudig te redden. De entree van de te restaureren Weverij aan het Kerkhof in Zierikzee krijgt tot onze spijt een modernere uitstraling. Aize Meintema vertelt dat het protest tegen wind molens is verworpen, maar omdat het een Belvedèregebied betreft gaat de commissie toch naar de Raad van State. Hij geeft ook de zienswij ze ten aanzien van glastuinbouw in Noordgouwe aan. Er wordt kritisch gekeken naar een zorgres- sort aan de Schelphoek. Om ook nog de ontwikke lingen aan de Brouwersdam te beoordelen wordt de commissie te veel. De commissie heeft veel planologische procedures om handen. 2

Stad en lande | 2012 | | pagina 4