KRONIEK 2011 Bij de rondvraag wil de heer Hugo Doeleman meer recente informatie op de website. De gegevens van de oude website worden de komende tijd overgezet naar een nieuwe. Kroniek Dan volgt de uitreiking van de 36e kroniek. De heer Wijnand Renden vertelt dat Rob de Jong de redactie verlaat. De heer Martin van de Broeke schreef een artikel over stadstuinen; dit omdat hij onderzoek deed naar buitenplaatsen. Hij verwierf, als een soort bijproduct, deze informatie. Ir. Albert Clobus schreef een artikel over metselen en liet een poster zien van een "draagstandaard voor bakstenen. De heer Huib Uil schreef een referaat over de toe komst van de slavenkas. Zij steunen sociaal en culturele doelen op ons eiland. Hij laat een (lege) effectentrommel van die kas zien. Zo mogen jonge mensen een vaartocht maken met histori sche schepen. Arie Damman heeft een setje brieven uit de oude school van Burgh. Later is die school samen gegaan met de school van Haamstede. De inhoud biedt zelfs mogelijkheden voor een tweede artikel. Betty Blikman bleek ijverig onderzoek te hebben gedaan naar de brikettenfabriek van Wim Pieter van Pagé aan de Pottenbakkerstraat. Zij bleek daarbij ook nog veel van de gevelreclame in de Meelstaat te kunnen reconstrueren. Wim Klaassen schreef over nutstuinen, die eerst als voordelige voedselvoorzienig dienst deden en later hobbytuinen werden. Verder aanvullende informatie over "Het Nut van 't Algemeen". Bert Siezen, broer van de vroegere nieuwslezer Harmen, bracht herinneringen uit de pastorie van Dreischor uit de eerste oorlogsjaren naar voren. Na de pauze houdt de heer Joop Laterveer, advi seur van het R.T.M. trammuseum in Ouddorp een boeiend betoog over de tram op Schouwen- Duiveland. Vooral de afbeeldingen, van vroeger en nu naast elkaar, waren de moeite waard. Eerst reed de tram tot aan Brouwershaven. Hij reed 30 kilometer per uur, later 40 km. In 1918 werd de lijn op verzoek doorgetrokken tot Haamstede. Later werd de bus belangrijker omdat die sneller ging en een minder omslachtige route nam. Het ligt in de bedoeling de museum tramlijn over de Brouwersdam te verlengen na Middelplaat naar Scharendijke en wellicht naar Renesse. Rond 22.00 uur werd de avond afgesloten en gin gen de aanwezigen met de Kroniek 2011 in de hand naar huis. in enkele exemplaren van de Kroniek van het land van de zeemeermin (Schouwen-Duiveland) 2011 is een bindfout geconstateerd. Heeft u zo'n exem plaar met bindfouten dan kunt u deze omwisselen. Contactadres: dhr. J. van Loo Tel. nr.: 0111-412926 Email: joopvanloo@zeelandnet.nl 3

Stad en lande | 2012 | | pagina 5