GEDENKSTEEN MEESTOOF BIJ CAPELLE brachten de schoolkinderen van Ooster- en Sirjansland een zanghulde. De bovengenoemde Zierikzeesche Nieuwsbode schreef daarover: "Voordien ontving de jubilaris een door de heer v.d. wielen te Nieuwerkerk getekende oorkonde, waarop twee jubileumliederen op tekst van [de bekende onderwijzer - RvL] de heer D. Istha". Deze teksten afkomstig uit het archief van de schrijver van deze bijdrage, luiden als volgt. JUBILEUMLIED I Laat klinken de lied'ren, laat wapp'ren de vlag! De Heer Burgemeester ter eer. Gewis is 't voor hem een gewichtige dag, Voor Oosterlands jeugd evenzeer. 't is enkel plezier, wat ge nu aan ons ziet, En boeken en schriften, we zien ze nu niet, Geen mens zo verheugd thans als wij (2 x). Hier volgt dan de wens van heel Oosterlands jeugd, Van heel deze kinderenschaar, Dat gij moogt beleven nog jaren vol vreugd, Na dit vijf en twintigste jaar. We hopen dat graag en onz' wens houde in: God spare U nog lang met Uw hele gezin". O, moge dit waarlijk zo zijn (2 x). JUBILEUMLIED II Wij brengen nu vereend in geest, Hoezee, hoezee, hoezee, Aan U onz' huldeblijken. Hoezee, hoezee, hoezee. Wij prijzen met erkent'lijkheid Uw vijf en twintig jaar beleid, Als vader voor ons allen. Hoezee, hoezee, hoezee. Wij zeggen dank met blij gemoed, Hoezee, hoezee, hoezee, Voor Uwe gunstbewijzen. Hoezee, hoezee, hoezee. Het moge steeds maar wél U gaan Op Uwe verd're levensbaan, Dat zou onz' wens vervullen. Hoezee, hoezee, hoezee. De Zierikzeesche Nieuwsbode vervolgde het ver slag: "Twee coupletten van het Wilhelmus en het Zeeuwse Volklied werden voorts nog gezongen. Daarop betrad "Oosterlands Fanfare" o.l.v. de heer M. Dorst, de zaal, die gevuld werd met pittige tonen. Na tractaties en felicitaties was de huldi gingsplechtigheid afgelopen". Frans Westra aanvulling In de vorige aflevering van de 'Historische bijdra gen en mededelingen van Stad en Lande' schreef ik over de 'vondst' van de eerste steen van de meestoot De Nijverheid nabij Capelle op Duiveland. Hierop was het volgende te lezen: "De eerste steen van deze meestoot gelegd door de boekhouder Bartel Bogaart den 26e maart 1869". Aan de hand hiervan ging ik zoeken op het inter net op 'Zeeuwen gezocht' en dat leverde één resultaat op. Het betrof hier de in 1893 in Zierikzee overleden Bartel Bogaart, die op 23 mei 1798 geboren was in Graauw in Zeeuws-Vlaanderen en daar in 1828 was getrouwd met Cornelia Pieternella Paasse, eveneens afkomstig uit Graauw. Het leek mij gezien de grote familie Boogerd uit Ouwerkerk en omstreken, waarin Bartel als voornaam ook voorkomtonwaarschijn lijk dat iemand uit Zeeuws-Vlaanderen boekhou der werd van een meestoot op Duiveland. Maar ik had beter moeten weten en me strikt moeten houden aan de spelling van de naam, hoewel deze persoon ook wel als 'Boogaart' voorkomt. André Flikweert was zo vriendelijk mij hierop te wijzen en de boekhouder beargumenteerd te identifice ren als de uit Graauw afkomstige Bartel Boogaart. Tevens liet hij weten dat Boogaart, waarvan bij 7

Stad en lande | 2012 | | pagina 9