NIEUWE WEBSITE VERENIGING STAD EN LANDE SLACHTHUIZEN IN ZIERIKZEE Gabri de Groot, secretaris Onze vereniging heeft sinds kort een vernieuwde website met frisse kleuren en een heldere inde ling. De site heeft een groter gebruiksgemak dan de vorige. Het heeft enige tijd geduurd voordat het zover was, maar met de professionele aanpak van de medewerkers van '10 uur communicatie creatie' in Zierikzee, bij wie onze website is onderge bracht, is de vernieuwing nu gerealiseerd. Het beheer van de site is in handen gelegd van de secretaris van de vereniging. Dit is anders dan voorheen, toen meerdere mensen toegang had den tot de inhoud van de site en daar veranderin gen in konden aanbrengen. Dat was nadelig voor de overzichtelijkheid en eenduidigheid. Bewaking van de actualiteiten en van het vereni- gingsnieuws op de site krijgt voortaan meer aan dacht. Aan het up-tot-date houden van de informatie kan iedereen bijdragen, zowel leden, commissieleden als bestuursleden, door informatie voor de site door te geven aan de secretaris. Op de pagina van de redactie van ons tijdschrift staan de inhouds opgaven van de laatste uitgaven van Stad en Lande, soms met links naar gepubliceerde artike len. Nieuw is ook dat de Commissie Jaarboek heeft gezorgd voor een inhoudsopgave van zevenen dertig jaargangen van de Kroniek, met zoekmoge lijkheid op inhoud van de jaargangen, maar nu ook op auteur. De activiteitenagenda proberen we actueel te houden. Ook plaatsen we interessante persbe richten op de site en artikelen aangaande de the ma's die onze vereniging betreffen. De verschil lende commissies publiceren achtergronden van hun werkzaamheden. Mocht u iets opvallen of hebt u opmerkingen over de site, dan kunt u dat doorgeven aan ons secre tariaatsadres. Het webadres van onze site is: www.stad-en-lande.nl of via onze QR-code In aansluiting op de vernieuwde site wordt dit voorjaar ook de huisstijl van de vereniging geactu aliseerd. Betty Biikman-Ruiterkamp in het Korte Groendal te Zierikzee staat een pand met het opschrift: 'Slachthuis van J.M. Dekker'. Het gebouw werd in 1909 ingericht als slachthuis en was in gebruik tot ongeveer 1978. Ook elders in de stad staan gebouwen waar 'slachthuis' of 'slachtplaats' op is te lezen. Dat geldt vooral voor de Hem, het straatje dat tussen de Lange Nobelstraat en de Verrenieuwstraat vanaf de Schuithaven naar de Watermolen loopt. Op het laatste gedeelte aan de kant van de Water molen na, is het een bijzonder straatje met een aparte sfeer. via de gemeentelijke verslagen uit 1903 en 1904 kunnen we ons een beeld vormen hoe het daar vroeger aan toeging. Het begon met de klacht die de Gemeentelijke Gezondheidscommissie ontving van mevrouw Kloek uit de Verrenieuwstraat. Zij ondervond stank en overlast, veroorzaakt door de achter haar huis gelegen slachthuizen van de 'vleesch- houwers' Simmers en Sternfeld/Horneman. Al eens eerder had zij de gemeente aangeschreven over dit onderwerp, maar dit had niets opgele-

Stad en lande | 2013 | | pagina 10