VERSLAG VAN DE NAJAARSVERGADERING OP 23 NOVEMBER 2012 dat we met elkaar gaan bekijken hoe wij de samenwerking met de gemeente kunnen verbete ren. Wij houden u op de hoogte. Gelukkig lijkt het op cultureel gebied de goede kant op te gaan op Schouwen-Duiveland. 'Zierikzee van nul naar drie theaterpodia' kopte de PZC afgelopen 5 februari: De Weverij, straks de mooi gerestaureer de Nieuwe Kerk en het in aanbouw zijnde Campus Cultura, alhoewel de ontwikkeling van de Campus vertraging oploopt door het faillissement van de aannemer. Laten we hopen dat het goed komt. Ook het Stadhuismuseum en de Dikke Toren bieden podiummogelijkheden. Hopelijk zit men bij de pro grammering elkaar niet in de weg. Wij kunnen u op de voorjaarsvergadering weer een goed gevulde agenda aanbieden. Voor de pauze de gebruikelijke onderwerpen en na de pauze een interessante bijdrage van Adrie Koppejan uit Middelburg over 'De laatste beurt schippers van Schouwen-Duiveland'. U kunt de agenda bekijken op onze vernieuwde website www.stad-en-lande.nl. ik hoop u op 26 april in het Multi Functioneel Centrum in Zierikzee te ontmoeten. Jan Heuseveldt In een goedgevulde zaal in Kerkwerve heet de vicevoorzitter alle bezoekers hartelijk welkom, in het bijzonder onze ereleden dhr. J. van Sloten, dhr. H. Doeleman, dhr. D. Schorer en dhr. J. van Loo. Er is bericht van verhindering van Danny de Vries, Aad de Klerk, Frans Beekman, Henk en Jeannette Timofei, Lian Sluis (bestuurslid), Willem van Ham, Peter en Diny Maartense, Theo de Meester, mevr. en dhr. Verseput-Stevense, Annie Koster-Pankow en Huib Uil. Over de notulen van de voorjaarsvergadering merkt Hans Erbrink op dat waar 'Slot Moermond' staat 'Slot Haamstede' genoteerd moet worden. Er is een brief van dhr. Van Langeraad binnenge komen over de silo in Zierikzee. Aize Meintema, vicevoorzitter, geeft in het voorwoord van ons tijd schrift zijn persoonlijke mening. Vervolgens geeft hij aan dat in januari 2014 de vereniging vijfenze ventig jaar bestaat. Hij vraagt suggesties van de leden hoe aan dit jubileum inhoud te geven. Vanuit de vergadering wordt gevraagd hoe groot het budget is om dit jubileum te vieren? De pen ningmeester geeft aan dat de vereniging €40.000 bezit, maar dat het bedrag dat aan de viering zal worden besteed nog moet worden vastgesteld. Daarna wordt dhr. Titus van Torren voorgesteld als nieuw te benoemen bestuurslid. Hij is land bouwer in Zonnemaire en daarvoor in Waddinx- veen. Hij heeft daar ervaring als gemeenteraadslid en wethouder. Hij houdt van geschiedenis. Hij is ook voorzitter van de muziekvereniging Nut en Ontspanning in Zonnemaire. We hopen op een prettige samenwerking. Hij wordt bij acclamatie met applaus benoemd. Cor v.d. Linde licht de begroting toe. Hoewel de Commissie Monumenten niet veel uitgeeft, wor den er wel emaillen muurschildjes uitgereikt bij de oorkondes. Naar aanleiding van een vraag uit de zaal wordt gemeld dat alleen op de voorjaars vergadering bij het financieel overzicht ook de balans ter tafel komt. De vergadering stemt in met de begroting 2013. Bij de Monumentencommissie weet men nog steeds niet wat de tekst is op de muurreclame in de Meelstraat. De schuren van Boogerd in Noord- gouwe krijgen de aandacht. Ook de plannen rond de nieuwbouw van verzorgingshuis Duinoord komen aan de orde. De mogelijkheden voor info borden van voormalige kastelen en kloosters wor den onderzocht. Aandacht wordt besteed aan de herinrichting van centrum Zierikzee. Ook buigt de commissie zich over nominaties voor oorkondes in 2014. De Commissie Planologie besteedt aandacht aan de dijkverzwaring van het Noorderstrand. Hiervoor is een zienswijze ingediend. Dat is ook gebeurd voor de nieuwe glastuinbouw in Sirjans- land. Tegen het afgeven van de omgevingsvergun- 2

Stad en lande | 2013 | | pagina 4