UUT DE PEPIEREN Peter Noordermeer Ik ben hier radeloos over ik weet niet wat te doen. Elders in dit nummer vindt u een relaas van een oud-medewerkster van het distributiekantoor dat van 1939 tot 1952 gevestigd was in het Post-, Telefonie- en Telegraafkantoor in de Meelstraat in Zierikzee. Bij de zoektocht in het gemeentearchief naar het onderwerp 'distributie' stuitte ik op bij gaande brief van Marie Snijders, die in oorlogstijd in Dordrecht de distributiestamkaart en de bijbe horende bonnenkaart van haar zuster in Zierikzee is kwijtgeraakt. Ze is behoorlijk in paniek, want zonder stamkaart besta je voor de Duitsers niet en kun je van wat 'op de bon' is (voedings- en levensmiddelen) niets kopen. Haar brief aan bur gemeester Schuurbeque Boeije werd destijds gearchiveerd onder nummer 519. Hij bevindt zich thans in het Gemeentearchief van Zierikzee onder inventarisnummer 1452. Dordrecht, 22 Dec. 1941. weledelachtbare, Bij deze had ik, een vriendelijk verzoek aan U. Hopende dat u mijn schrijven niet kwalijk zult nemen. Mijn vraag is den deze. Ik had een dezer dagen een stamkaart en een puntenkaart ontvangen, van mijn Zuster uit Zierikzee, om hier in Dordrecht wat voor haar te koopen, daar dit niet in Zierikzee te krijgen was, en ik ben hier in Dordrecht in betrekking. Doch deze ben ik nu verloren, alles heb ik nagezocht, doch alles tevergeefs waar ik ook informeer, en in die stamkaart zat ook haar puntenkaart in geslo ten, die ik ook van zelfs kwijt ben. ik ben hier radeloos over ik weet niet wat te doen, want nu kan zij niets meer krijgen zonder stamkaart, ik heb het haar nog niet durven schrijven, zou ik nu geen andere voor haar kunnen krijgen ik weet niet wat te doen, het is zoo moeilijk. Edelachtbare zou u zo vriendelijk willen zijn, als het kan mij te helpen, ik ben zoo vrijmoedig geweest, me tot U te wenden, ik wist niet aan Wie ik dit anders kon doen. Edelachtbare, In de hoop van U indien mogelijk van U iets terug te mogen verwachten. Teeken ik inmiddels en Verblijf met de meeste Hoogachting. Uw nederige dienares. Marie Snijders p/a Hotel Bauer. Vriesestraat 10-12 Dordrecht P.S. Het Adres van mijn Zuster is Mej. G.M. v.d. wielen Raamstraat C26, Zierikzee Fragment van de brief van Marie Snijders. 19

Stad en lande | 2013 | | pagina 23