KONINKLIJK BEZOEK AAN ZIERIKZEE tjeshoek. En dan de inrichting zelf: de herinrich ting legt de nadruk op vier grote items van de streek en de landbouw: 1. de geografie van het eiland Schouwen-Duiveland, 2. vlas, 3. meekrap en 4. het trekpaard. De uitwerking van deze vier thema's zijn de groot ste opgave voor de herinrichting. Daarbij wordt het museum bijgestaan door het ontwerpbureau Tekst Uitleg dat de grote lijnen schetst. Maar ook een groepje vrijwilligers is al druk doende met de voorbereidingen. Op de laatste donateursdag van 18 mei zijn de plannen toegelicht door de heer Adriaanse (scez-museumconsulent), door de heer Kort (architect) en door de heer De Waard (Tekst Uitleg). De tekeningen zijn opgehangen in het museum zodat elke bezoeker ze kan bekijken en ook zijn of haar reactie kan geven. Ook uw bijdrage kunt u geven: als lid van Stad en Lande en daarmee nauw betrokken bij dit museum roepen wij u op om de plannen in te zien en moge lijk als vrijwilliger bij het museum mee te doe. U kunt altijd informatie inwinnen bij het bestuur van het museum via info@goemanszorg.nl of via 0111-402303. Peter Noordermeer 21 juni 2013: Willem-Alexander en Maxima in de sporen van Wilhelmina en Hendrik We lezen bij Cees Fasseur in Wilhelmina, de jonge koningin op pagina 485 het volgende: 'Emma had van het koninklijk bezoek een instrument gemaakt waarmee de banden tussen het vorsten huis en het volk nauwer werden aangehaald. Systematisch was zij met Wilhelmina tussen 1891 en 1898 door het land getrokken, waarbij vooral de meer excentrisch gelegen provincies goed waren bedeeld.' Maar Zeeland moest geduld betrachten. 'Een bezoek (van wilhelmina en prins Hendrik; pn) aan een warm Oranjegezinde provin cie als zeeland liet zelfs tot september 1907 op zich wachten,' aldus Fasseur. Burgemeester Vermeijs nam geen risico, zo blijkt uit de Zierikzeesche Nieuwsbode van 10 septem ber 1907. we lezen: wenken en raadgevingen in acht te nemen bij het vorstelijk bezoek aan Zierikzee. De BURGEMEESTER van Zierikzee; Overwegende dat bij het Vorstelijk bezoek aan deze gemeente op 13 September e.k., de veilig heid en de goede orde gebaat zullen zijn wanneer het publiek ernstig in acht neemt de volgende wenken en raadgevingen; 1° wacht u voor zakkenrollers; 2° Draagt zoo weinig mogelijk sieraden en kost baarheden; 3° Houdt steeds rechts; 4° Loopt niet mede met den stoet die een breed te van pl.m. 5 Meters beslaat, zoodat ruim baan moet worden gehouden; 5° Dringt niet op en blijft buiten den afsluitlijn; 6° Zorgt, dat door het uitsteken Uwer vlaggen de stoet geen hinder ondervindt; 7° Begeeft u niet met kleine kinderen of met kin derwagens in het gewoel; 8° Weest voorzichtig aan den waterkant; 9° Laat de kelderinzinkingen en keldergaten op de stoepen vóór uw woningen, óók dan wan neer zij door een hek zijn omgeven, door plan ken afdekken ter voorkoming van ongelukken; 10° De Politie kan niet toestaan, dat men zich met rijwielen in de menigte beweegt; 11° Ter voorkoming van ongelukken is het verbo den in de volksmenigte met reclameborden of hinderlijke voorwerpen te loopen; 12° Spaart de versieringen en beschermt ze tegen beschadiging of vernieling door de straat jeugd; 13° Steunt de politie in de vervulling van hare taak, door hare bevelen direct en stipt na te komen. Zierikzee, den 9 September 1907 De Burgemeester voornoemd, CH. w. Vermeijs 28

Stad en lande | 2013 | | pagina 32