WIE BIN DAT NOE? waarvan alleen het verveloze blikken omhulsel nog restte. Op Zonnemaire trof ik een vergelijk bare situatie. In de Westhoek ten slotte, vond ik op de Burghse begraafplaats één slordig gerestau reerde graftrommel. Opmerkelijk daarbij was dat naast kunstbloemen deze graftrommel ook een plaat bevatte waarop de persoonsgegevens van de begravene waren vermeld. Hier nam de graftrommel ook de functie van de grafsteen over. Op de begraafplaats van Haamstede bevinden zich geen graftrommels (meer). De vriendelijke beheerder daar vertelde me dat ik op Renesse niet behoefde te gaan kijken omdat het enige exemplaar dat zich daar bevindt, op dat moment in restauratie was. Al met al slaat Schouwen-Duiveland, ondanks twee inundaties, geen slecht figuur op het gebied van het behoud van graftrommels. Als de bewe ring in het bovengenoemde boek juist is dat er in heel Nederland nog maar ongeveer 1000 trom mels over zijn, bevindt zich een relatief groot deel daarvan op ons eiland. Opmerkelijk daarbij is dat een flink percentage ervan is gerestaureerd. Hopelijk zullen de verwaarloosde exemplaren op korte termijn ook onder handen worden genomen. Foto's van onbekende plekken en personen op Schouwen-Duiveland In de fotocollectie van het Gemeentearchief Schouwen-Duiveland bevinden zich foto's waar van onbekend is wie de afgebeelde personen of plaatsen zijn. Graag doen wij dit keer een beroep op uw geheugen om een aantal kleutertjes en hun juf te identificeren Op deze foto zien we leerlin gen uit groep 1 en 2 van de openbare basisschool Binnen de Veste uit Zierikzee tijdens een bezoek aan Bakkerijmuseum 'Om den Broode'. zij maak ten dit bezoek tijdens de Week van het Brood in 1986. Tijdens de rondleiding door het museum kregen de kinderen uitleg in het als museum inge richte oude bakkerswinkeltje van Duson (destijds gevestigd in het pand Hoofdpoortstraat 16) en werden ze gefotografeerd tijdens het snoepen van limonade en stroopwafels. Op school was er daarna een broodmaaltijd die door de kleuters volgens de Zierikzeesche Nieuwsbode van 9 okto ber 1986 veel eer werd aangedaan. Ook werd er een spel gespeeld, het zogenaamde Bakkerspad, en kregen de ouders van de kinderen zelfgemaak te koekjes aangeboden, wie waren deze kleuters Een slecht gerestaureerde graftrommel met persoons gegevens van de begravene op het kerkhof van Burgh (foto auteur). Jeroen Padmos Een slecht onderhouden graftrommel op het kerkhof van Noordgouwe (foto auteur). 10

Stad en lande | 2013 | | pagina 12