VERSLAG LEDENVERGADERING VOORJAAR 2013 18 Jan Heuseveldt Op vrijdag 26 april 2013 werd de voorjaarsleden vergadering van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland gehouden. De nieuwe voorzitter wijnand Renden opent de vergadering met een hartelijk welkom in het bijzonder aan erelid J.L. van sloten. Er is bericht van afwezigheid ontvangen van Frans Beekman, Hugo Doeleman, David Schorer, Huib Uil, Jeroen Padmos, Menno Geelen en Koert Rouw. Het verslag van de ledenvergadering van 23 novem ber 2012 wordt goedgekeurd op één opmerking na; Hans Geelen moet Menno Geelen zijn. Er zijn geen ingekomen stukken. De voorzitter deelt mee dat er een jubileumcom missie is samengesteld bestaande uit de volgen de personen: Wijnand Renden, Lian Sluijs, Gabri de Groot en Peter Noordermeer. We gaan het 75-jarig bestaan vieren in oktober 2014. De voorzitter deelt mee dat hij met mevrouw M.K. van den Heuvel, gemeentesecretaris van de gemeente Schouwen-Duiveland, gesproken heeft over het eerder bij gemeentezaken betrekken van onze vereniging. Tot op dit moment zijn we voornamelijk bij bezwaarprocedures betrokken en wordt onze vereniging te weinig in een eerder stadium bij allerlei plannen ingeschakeld. Cor v.d. Linde licht de financiën toe. Soms zijn de bezorgkosten van ons Mededelingenblad lager omdat veel tijdschriften door vrijwilligers worden bezorgd. Na de toelichting wordt het verslag goed gekeurd. De kascommissie geeft haar fiat aan het financië le verslag van de vereniging over 2012. Vervolgens verleent de vergadering de penningmeester decharge. De kascommissie voor het komend jaar wordt door de vergadering benoemd: de heer Merle, mevrouw Nieuwenhuizen; mevrouw Maartense is reserve. Vervolgens worden de aftredende bestuursleden Ria Geluk en Aize Meintema bij acclamatie herkozen. Commissies Voor het verslag van de Commissie Planologie wordt verwezen naar het Mededelingenblad num mer 136. Zij houden zich op dit moment vooral bezig met de plannen rond de kassen in Sirjansland. De nieuwe kassen zijn niet voldoende in het landschap ingepast. De procedure bij de Raad van state rond de Zierikzeese windmolens hebben we verloren. Ook de Commissie Monumenten verwijst voor haar verslag ook naar het laatst verschenen tijdschrift. De commissie probeert de tekst op de gevel Meelstraat 29 Zierikzee te achterhalen. Er wordt navraag gedaan bij het douanemuseum en de firma Heineken. wijnand Renden vermeldt dat de commissie jaar boek voldoende artikelen heeft, zelfs al voor 2015. Joop van Loo gaat na jaren van trouwe dienst de commissie verlaten. Ria Geluk vertelt dat de commissie cultuur histo rische elementen momenteel niet zo slagvaardig is daar enkele mensen afscheid hebben geno men. Samen met de de gemeente is men bezig met: Veelzijdige landschappen, een wandelnet werk en natuurgerichte recreatie. Han van Eldik meldt dat hij nog het boekje met "Kleine Monumenten" heeft en een cd met foto's voor de commissie. Ria Geluk geeft aan dat de commissie zich nu vooral richt op inventarisaties betreffende het buitengebied. Men wil o.a. graag de weegbrug bij Viane behouden. 'Venster op de wereld' is een nieuw project en het speelt zich af op 1 vierkante kilometer nabij Dreischor. In die vierkante kilometer valt de wijn hoeve, Beldert, de molen, Goemanszorg e.d. Met een groep wetenschappers, filmers en anderen wordt dit project opgezet en uitgewerkt. Het wordt door verschillende mensen enthousiast ontvangen. De leiding berust bij Joop Schaminee medewerker o.a. van Alterra. Johan van Sloten vraagt aandacht voor de stoep hekken. 'Houd ze in ere!' Ria doet ook verslag van de Pr-commissie. We zijn aanwezig met een stand op de Burghse dag, de vlasdag, de Archievendag

Stad en lande | 2013 | | pagina 20