NIEUWE LEDEN 'Op 23 april 1974 treedt Huib Uil toe tot het bestuur. Geconstateerd wordt dat met zijn komst de gemiddelde leeftijd van het bestuur aanzienlijk is gedaald.' Terug naar onze tijden. MAARSTRAAT MONUMENTAAL De pandjes van weleer herrijzen nimmermeer Na noodgedwongen slopen Bleef 't gat nog jaren open Maar... voorbij het schuttingleed 't stadshart wordt opnieuw bekleed Respect voor het verleden krijgt toegang in het heden Dakgevels gaan herleven om 't straatbeeld sfeer te geven Maarstraat monumentaal Oud verleden, nieuw verhaal Erna Jurg (2011) Burgemeesters zijn nu geen bestuurslid meer van Stad en Lande. Dat moet ook niet, denk ik. Lid worden kan altijd nog. Gelukkig zit het bestuur van Stad en Lande nu vaker met de gemeente aan tafel voordat plannen definitief zijn gemaakt. Toch gaan er nog voorstel len naar de raad waar het bestuur niet onverdeeld gelukkig mee is, zoals de herinrichting van de bin nenstad. Enkele leden zijn de laatste tijd actief geweest in het buitengebied. Kleine monumenten zijn beke ken, geïnventariseerd, schoongemaakt enzovoort. Graag zouden we een totaalbeeld hebben wat onze rijkdom in het buitengebied is. Heeft u ken nis van iets bijzonders waarvan u zich afvraagt of het bij iedereen bekend is? Neem dan contact op met de Commissie Cultuur Historische Elementen. De Vereniging Stad en Lande bestaat uit commis sies en het bestuur. Regelmatig, ook nu, zijn er vacatures. Graag maken wij gebruik van uw kennis van Schouwen- Duiveland in commissie of bestuur. De secretaris wacht op uw reactie. Op 29 november houden wij weer onze najaars vergadering, dit keer in het dorpshuis van Dreischor. U krijgt dan de achtendertigste jaargang van de Kroniek van het Land van de Zeemeermin (Schouwen-Duiveiand) uitgereikt, met weer bij zondere artikelen van uiteenlopende aard. Na de pauze spreekt prof. dr. Joop Schaminée, verbonden aan Wageningen Universiteit, de Radboud Universiteit Nijmegen en het onder zoeksinstituut Alterra, over 'Het venster op de wereld geopend', met exclusieve aandacht voor een vierkante kilometer op Schouwen-Duiveiand, in de polder Dreischor. Het belooft bijzonder inte ressant te worden. ik hoop u op 29 november te ontmoeten. G. van Engelen te Dordrecht D. Slobbe te Sirjansland B. Verton te St. Niklaas (België) W. Backhuys te Kerkwerve De vereniging telt per 1 oktober 2013 667 betalende leden. 2

Stad en lande | 2013 | | pagina 4