2013 Jaarverslag Commissie Tijdschrift STAD EN LANDE van het land van de zeemeermin (Schouwen-Dniveland) Verentqmq Stad en Lande (Schouwn-Duivebnd) op de hbs. Een oud-collega vertelde hem over een detectiveroman die zich afspeelt op de Rijksscholengemeenschap Professor Zeeman te Zierikzee. Bij de Koninklijke Bibliotheek in Den Haag bleken alle titels van deze schrijver Martin Mons aanwezig en had Frans het boek Mijn zoon Gerrit snel in handen. Ondanks pseudonie men waren Zierikzee, de school en de vele lera ren goed herkenbaar. Tijdens de ledenvergadering van vrijdag 29 november 2013 in het Dorpshuis Dreischor werd de Kroniek van de Zeemeermin 2013 gepresenteerd. De voorzitter van de redactie commissie Wijnand Renden reikte het eerste exemplaar uit aan Emma de Boo van Uijen (jongste deelnemer ooit.) Hierna kwam de pre sentatie in handen van redactielid Lydia Mol, die na een aankondiging betreffende de auteurs hen een voor een uitnodigde voor een korte toelichting op hun artikel. Betty Blikman was helaas verhinderd. Het was een geslaagde, drukbezochte avond. Dank aan alle sponsors die vermeld staan in het colofon van de Kroniek. De Commissie Jaarboek bestond in 2013 uit de volgende personen: Wijnand Renden (voorzit ter), Cora Volkeri (secretaris), Wim Hack, Rob van Leeuwen, Huib Uil, Lydia Mol-Sipman en Peter Noordermeer. Na zich vele jaren met hart en ziel te hebben ingezet voor Stad en Lande heeft Joop van Loo afscheid genomen van onze redactie. Joop trad in 1986 toe tot de redactie. Vanuit de Commissie Jaarboek werd hij lid van het bestuur van Stad en Lande. Als zodanig werd hij later secretaris, zijn plaats is opgevuld door Peter Noordermeer. Peter is na een korte loopbaan in het onderwijs in 1977 overgestapt naar de journalistiek. Hij runt sinds 2004 met zijn vrouw Tekstbureau Taal zo en is als vrij williger onder meer actief voor de Reisenaer (dorpskrant van Dreischor) en de inwoners krant. Jeroen Padmos In 2013 mocht de Commissie zich wederom verheugen op een groot aantal ingezonden arti kelen. Daarnaast ontvingen wij aanvullingen op de bijdragen en konden wij gebruikmaken van onderzoekers die belangeloos hun (archief)- vondsten ter beschikking stelden voor publica tie. Driemaal achtereen kon daarom een zeer interessant blad uitgegeven worden. De redactie nam eind 2013 afscheid van Peter Maartense. Een aantal jaren heeft Peter met veel enthousiasme de eindredactie, het verpak- 22

Stad en lande | 2014 | | pagina 24