Jaarverslag Monumentencommissie 23 ken en verzenden van het Mededelingenblad van Stad en Lande verzorgd. Wij zijn hem daar zeer erkentelijk voor. Met het vertrek van Peter is er een plek in de redactie vrijgekomen. Leden van Stad en Lande die een bijdrag willen leveren aan de totstandkoming van het blad worden van harte uitgenodigd om contact op te nemen met de redactie. Een overzicht van de artikelen die in 2013 zijn gepubliceerd, vindt u op de website van de ver eniging: www.stad-en-lande.nl. Enkele bijdragen zijn digitaal te raadplegen voor zowel leden als niet-leden. De internetredactie werd in 2013 ver zorgd door Gabri de Groot en Jeroen Padmos. De redactie bedankt iedereen die haar heeft bij gestaan bij het samenstellen, inpakken en bezorgen van Stad en Lande. Niet in de laatste plaats is zij dank verschuldigd aan LNO-drukkerij te Zierikzee voor de professionele begeleiding bij de opmaak en productie van het blad. Aan het Gemeentearchief Schouwen-Duiveland te Zierikzee en het Zeeuws Archief in Middelburg is dank verschuldigd voor de prettige samen werking en het beschikbaar stellen van illustratie materiaal. De Commissie Tijdschrift bestond in 2013 uit Peter Noordermeer, Peter Maartense en Jeroen Padmos. Aize Meintema De Monumentencommissie is in 2013 zes maal bijeen geweest. Binnen de commissie is stevig van gedachten gewisseld over de voltooide restauratie van het voormalig stadhuis in Zierikzee. Een aantal leden is van mening dat het jammer is dat het interieur en de uitstraling van het 'Stadhuis' vol ledig teniet is gedaan en dat de prachtige ruim te, de vierschaar, is opgeofferd aan de entree. Toch is er in overleg met het bestuur van afge zien om de gemeente hierop per briefte wijzen. Daarnaast hebben de volgende onderwerpen de agenda's gepasseerd: nieuwbouw aan de Maarstraat Zierikzee; restauratie/verbouw van de voormalige brou werij aan de Burghseweg Burgh-Haamstede; aanpak Havenpark Kraanplein Oude Haven Zierikzee; muurreclame Meelstraat 29 Zierikzee; het veiligstellen van het glas-in-loodraam uit het voormalig gemeentehuis te Noordgouwe; de voormalige weegbrug bij viane; de nieuwbouw van O'Moda op het Business Park Zierikzee-Zuid; gemeentelijk onderhoud van metselwerk langs de Wandeling te Zierikzee; naamborden of aanduidingsborden op/bij belangrijke objecten op het eiland; de voorbereiding en nominaties voor de oor kondes voor gerestaureerde monumenten. Op al deze onderwerpen ingaan zou het gehele Mededelingenblad vullen, echter toch een enkele toelichting. Over de nieuwbouw aan de Maarstraat is de commissie niet onverdeeld te vreden, de gebogen lijn van de oude huizen in de straat is recht geworden ten gunste van een ter ras; zo'n straatpatroon past niet in een historisch stratenplan, en het pand aan de rand is te hoog. Met het reconstrueren van de tekst op de gevel van Meelstraat 29 schiet het niet op. We hebben wel veel maar niet alles. Voor de authenticiteit moet het wel compleet zijn. Voor informatie hebben we het Douanemuseum - het betrof een zogeheten accijnspand - en de Heineken- brouwerij benaderd maar zij hebben tot nu toe niets kunnen aanvullen. Glas-in-lood-raam uit het voormalig gemeentehuis van Noordgouwe

Stad en lande | 2014 | | pagina 25