De Weststraat in Burgh-Haamstede (1910) met links de brouwerij (prentbriefkaart GASD WA 0004). Het glas-in-loodraam wordt te zijner tijd opge steld in het Watersnoodmuseum. Zeeuwland, de eigenaar, heeft toegezegd ervoor te zorgen dat het tijdens de sloop wordt veiliggesteld. Het raam is zeshoekig en heeft een doorsnede van 1,50 m, is gemaakt door glazenier M. Schippers, en aangeboden door de grensgemeenten Nieu- werkerk en Kerkwerve uit dankbaarheid voor de geboden hulp en gastvrijheid tijdens de waters noodramp van 1953. Onthuld 4 maart 1955 (bron: Simon van der Haagen). De gemeente is per brief van het bestuur gewe zen op het achterstallig onderhoud aan de Wandeling. De weegbrug viane is doorgegeven aan de Stichting Sociaal en Cultureel Erfgoed Zeeland (scez) als industrieel erfgoed. De selectie voor de oorkondes is altijd een intensieve bezigheid maar we hopen ook nu weer een paar mooie panden te selecteren. De Monumentencommissie bestond bij het begin van 2013 nog uit zes leden, te weten Lex Luijendijk, voorzitter, Adriaan van der Valk, secretaris, David Schorer, Theo de Meester, Rien van de Luitgaren en Aize Meintema. Adriaan van der Valk had ruim van tevoren gemeld per september onze commissie te zullen verlaten wegens vertrek naar elders. Een en ander heeft zich inmiddels voltrokken en Aize Meintema heeft het secretariaat overgenomen. Vandaar de secretariaatsvacature in de Commissie Plano logie, twee commissiesecretariaten is te veel van het goede. De commissie is bezig een nieuw commissielid te werven. 24

Stad en lande | 2014 | | pagina 26