Van de voorzitter Van de redactie Wijnand Renden De gemeenteraad heeft in zijn begrotingsverga dering van 14 november 2013 een amendement aangenomen over de herinrichting van het Havenpark/Havenplein. Het amendement zegt dat het ontwerp inrichtingsplan in samenwer king met een op te richten werkgroep van belanghebbenden tot stand moet worden ge bracht en dan weer aan de raad aangeboden moet worden. Onze vereniging heeft op 12 sep tember 2012 bezwaar aangetekend tegen het verlenen van een omgevingsvergunning Haven plein/Havenpark. Stad en Lande werd door de gemeente uitgenodigd om in deze werkgroep zitting te nemen en daar is door ons positief op gereageerd. Jim Louisse, lid van de Commissie Planologie, heeft ons vertegenwoordigd. Zijn inbreng in de werkgroep heeft praktisch geen resultaat opgeleverd, het ontwerp is maar op een klein aantal punten gewijzigd en niet essen tieel, zoals hij ingebracht heeft. Wij hebben onze teleurstelling hierover kenbaar gemaakt aan het college, de raad en de pers. Op onze website zijn de stukken gepubliceerd. Voor ons bestuurslid Aize Meintema ging deze reactie niet ver genoeg. Hij had graag gezien dat wij de werkgroep hadden verlaten omdat onze inbreng niet serieus werd genomen. De meerderheid van het bestuur vond dat we in gesprek moesten blijven en ook in de werk groep. Dit heeft er helaas toe geleid dat Aize uit het bestuur en de Commissie Planologie is gestapt. Bijzonder spijtig, want hij heeft een geweldige inbreng gehad de afgelopen jaren, waarvoor ik hem hartelijk wil bedanken. Toen de vorige voorzitter van Stad en Lande het bestuur verliet, hebben wij lang gezocht naar een vervanger. Uiteindelijk heb ik ermee inge stemd deze functie te vervullen. Ik was mij er terdege van bewust dat dat niet makkelijk zou zijn door mijn bestuurlijke verleden. Toch heb ik een aantal dingen onderschat, ik heb er geen probleem mee een meerderheidsstandpunt van het bestuur te verdedigen, waar ik anders over denk. Het wordt wat anders als de vereniging faliekant tegen bepaalde plannen is, die ik als bestuurder heb ingebracht in de raad, en ik die zelfde plannen nu als voorzitter van het bestuur moet bestrijden. Doordat ik mij hier hoogst onge lukkig bij voel, heb ik na lang beraad besloten mijn voorzittersfunctie na de voorjaarsvergade ring, per 1 mei, neer te leggen. Het was dus maar van korte duur. Na deze wat sombere berichten iets vrolijkers. in de najaarsvergadering is vermeld dat ter gele genheid van ons 75-jarig jubileum een excursie wordt georganiseerd. Uit de vergadering kwam het idee dit op ons mooie Schouwen-Duiveland te doen. Het bestuur heeft deze suggestie over genomen en voor deze excursie de data 20 en/of 27 september gereserveerd. In het Mededelingenblad van juni zal precies ver meld worden waar de excursie plaats zal vinden. Er zullen twee locaties op het eiland bezocht worden tussen 10.00 en 12.00 uur en 14.00 en 16.00 uur. Tussen 12.00 tot 14.00 uur wordt een lunch aangeboden. Houd deze data vrij! Peter Noordermeer Hoewel het weer er bij het ter perse gaan van het Mededelingenblad nog niet naar is, doen we het toch maar: een lentegroen omslag. Ook aan de lay-out hebben we iets veranderd. In het starre recht-toe-recht-aan van de opmaak is wat beweging gebracht. Het rugwit wordt wat speelser gebruikt hier en daar, en de foto's hou den zich niet altijd braaf meer aan de kolom breedte. Zoals ze bij de drukker zeggen: 'Zo ziet er het wat meer uit als drukwerk anno 2014.' 1

Stad en lande | 2014 | | pagina 3