Symposium 200 jaar Zeeuws-Vlaanderen Op zaterdagmiddag 12 april 2014 vindt in de Grote Kerk van Groede een symposium plaats om het 200-jarig bestaan van Zeeuws-Vlaan- deren te markeren. Op deze middag staat de vraag centraal hoe het voormalige Staats- Vlaanderen tussen Zeeland en Vlaanderen een eigen plaats ging innemen. Hoe werd het gene raliteitsland onderdeel van de nieuwe provincie, of was het dat altijd al? Hoe werkten de omvang van de bevolking, de taal, economie, kerk, ver bindingen en het bestuur op elkaar in en in welke richting? Welke verbindingslijnen met Vlaanderen bleven bestaan en welke met het noorden? Stimuleerden deze ontwikkelingen de band met de rest van de provincie Zeeland of juist de positie van 'een landje apart'? Vier lezingen en een forum geven antwoorden op deze vragen. Aan het slot van de bijeen komst wordt het boek met bijdragen dat onder redactie van André Bauwens en Hans Krabben dam tot stand is gekomen officieel aangeboden aan de dijkgraaf van de Zeeuwse Stromen, Toine Poppelaars. Dit programma maakt deel uit van de festivitei ten rond 200 jaar Zeeuws-Vlaanderen. De organisatie van het congres is in handen van de Heemkundige Kring West-Zeeuws- Vlaanderen en de Werkgroep Cultuurhistorie van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. De aanvang is om 13.00 uur in de Grote Kerk van Groede op de Markt. De toe gangsprijs bedraagt €10,00 (incl. koffie/thee en borrel), in combinatie met het herdenkingsboek wordt het €25,95. Aanmelden voor 7 april 2014. in de voorverkoop kunt u het boek tot 7 april 2014 bestellen voor €15,95 (exl. verzendkos ten). Daarna is verkoopprijs €19,95 Aanmelden en inlichtingen voor het congres en bestellingen voor het boek gaan via wchzeeland@gmail.com. Het complete programma is te vinden op www.wchzeeland.nl. Zeeuws-Vlaanderen in 1814

Stad en lande | 2014 | | pagina 7