(y-V- -j jsl gegevens over het bezit van grond in ons land via internet te raadplegen. Via de websites WatWasWaar.nl, Zeeuwen- gezocht.nl en het Geoloket Cultuurhistorie van de provincie Zeeland, publiceert het Zeeuws Archief gegevens over percelen en grondeigena ren in 1832. In dat jaar ging in ons land het per ceelsgewijze kadaster van start. Omdat in deze historische geografische informatiesystemen ook kaartlagen uit vroegere en latere periodes zijn opgenomen, is het mogelijk om de indeling en het gebruik van de grond door onze voorou ders in verschillende tijdlagen te reconstrueren. In deze cursus legt archivaris Leo Hollestelle uit hoe deze websites tot stand zijn gekomen, welke oude kaarten beschikbaar zijn en hoe u de verschillende lagen kunt combineren om de juiste gegevens zichtbaar te krijgen, u maakt als het ware een tijdreis door de vroegere land schappen van Nederland. Informatie Docent: dhr. L.M. Hollestelle Duur: 1 middag van 14.00- 16.00 uur Aanvang: vrijdag 12 december 2014,14.00 uur Cursusplaats: Zeeuws Archief, Hofplein 16, Middelburg Cursusgeld: 25,-Vrienden van het Zeeuws Archief donateurs ZVU 22,- Aanmelden: via www.volksuniversiteitzeeland.nl Archief Cursus Paleografie voor beginners Wat staat daar? - Deze cursus is een gezamenlijke activiteit van het Zeeuws Archief en de Zeeuwse Volksuniversiteit. Inhoud van de cursus Als u zich bezighoudt met genealogie of u doet onderzoek naar de geschiedenis van uw woon plaats of streek, dan komt u vroeg of laat in aan raking met oude archiefbronnen. Het lezen en begrijpen van oude documenten is vaak moeilijk en ingewikkeld. Maar het is te leren! Tijdens de cursus Paleografie voor begin ners gaat een nieuwe wereld voor u open. Aan de hand van fotokopieën van archiefstuk ken maakt oud-schriftspecialist Ivo van Loo u vertrouwd met verschillende soorten oude handschriften. Naast paleografische aspecten besteedt hij aandacht aan de inhoud en de vorm van de stukken en hun belang voor historisch onderzoek. Als cursusboek wordt gebruikt Werken met Zeeuwse bronnen. Tekst en uitleg bij het lezen van archiefstukken. Dit boek is verkrijgbaar bij het Zeeuws Archief, kosten: 13,40. Zeventiende-eeuws handschrift uit de archieven van de Zierikzeese Weeskamer informatie Docent: dhr. l.j. van Loo Duur: vijf middagen van 14.30-16.30 uur Aanvang: maandag 2 maart 2015,14.30 uur Data: 2, 9,16, 23 en 30 maart 2015 Cursusplaats: Zeeuws Archief, Hofplein 16, Middelburg Cursusgeld: 80,-Vrienden van het Zeeuws Archief donateurs ZVU 75- Aanmelden via www.volksuniversiteitzeeland.nl Archief Het lesmateriaal bestaat uit kopieën van oude teksten (inclusief) en het boek: Werken met Zeeuwse bronnen, vooraf aan te schaffen bij het Zeeuws Archief, kosten: 13,40 11

Stad en lande | 2014 | | pagina 19