Walcherse boerderijen voor en na de inundatie 1944-1945 In het Zeeuws Archief is tot 10 april de expositie 'Walcherse boerderijen' te zien in het kader van de activiteiten rondom de herdenkingen van de inundatie van Walcheren, 1944-1945. Cees van der Burght maakte een aantal documentaire schilderijen van boerderijen daterend van rond en na de inundatie van Walcheren. Cees van der Burght (1931) raakte in zijn jeugd gefascineerd door de schoonheid van de Walcherse hoeves en hun bewoners. Tijdens de Tweede Wereldoorlog was het gezin Van der Burght, dat vlakbij de scheepswerf De Schelde woonde, geëva cueerd naar het platteland van Walcheren. Ze wer den ondergebracht op afgelegen boerderijen in de omgeving van Aagtekerke, Oost- en Westkapelle en Arnemuiden. Op het platteland maakte Van der Burght de inundatie van Walcheren in 1944 mee. Veel unieke hoeves gingen voorgoed verloren. Die jaren van oorlog en inundatie op Walcheren waren later van grote invloed op de totstand koming van zijn werk en de keuzes voor de onderwerpen voor schilderijen en sculpturen. Naast het maritieme werk en de maritieme historie liet Cees van der Burght zich hoofd zakelijk inspireren door het agrarisch erfgoed op Walcheren. Met grote precisie legde hij de hoe ves vast. De Boerderij-enstichting Zeeland expo seert een selectie van de schilderijen en sculptu ren van Cees van der Burght tot en met 10 april 2015 in het Zeeuws Archief, Hofplein 16,4331 CK Middelburg. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag (en op de eerste zaterdag van de maand) van 09.00 tot 1Z.00 uur. Toegang gratis. Boerderij Ter Poorteweg, tussen Ter Boede en molen Koudekerke, Cees van der Burght, z.j. (het schilderij is eigendom van de Boerderijenstichting Zeeland; foto collectie Gerard Smallegange) 8

Stad en lande | 2015 | | pagina 10