Activiteiten Jubileumcommissie onder de bezielende leiding van dirigent Hans Hest. Vervolgens feliciteert burgemeester Rabelink de vereniging met het 75-jarig bestaan. 'Een bijzon dere vereniging die de waarde van ons erfgoed onderkent en zich hard maakt voor het behoud ervan, van Mosselpoort tot beschermde dorps gezichten.' Het op een na laatste onderdeel van deze jubi leumbijeenkomst is een inleiding in woord en beeld door Huib Uil over 75 jaar omgaan met erfgoed in Zierikzee. Hij schetst eerst een beeld van het midden van de zestiende eeuw tot in het jaar 2014. Hij geeft voorbeelden van de 564 rijksmonumenten in de stad, voorbeelden van behoud, van sloop en verandering. Hij toont een monumentenbeleid met plussen en minnen. Vooral in de jaren 1970-1990 zijn veel monu menten gerestaureerd. Naar verwachting zal het met de nu en in de komende tijd beschikba re gelden niet meevallen om een goed monu mentenbeleid te kunnen voeren. Zijn inleiding wordt met een gul applaus beloond. Wijnand Renden sluit daarna het officiële gedeelte van de bijeenkomst af en nodigt ieder een uit voor een nazit met een hapje en een drankje om de 75 jaar Stad en Lande gezamen lijk te vieren. Het blijft tot laat gezellig in de Nieuwe Kerk. Wijnand Renden De jubileumcommissie, bestaande uit Lian Sluijs, Gabri de Groot, Peter Noordermeer en Wijnand Renden heeft, het kan u niet ontgaan zijn, in het jubileum jaar 2014 enkele extra acti viteiten georganiseerd. In de Wereldregio ver scheen een reeks artikelen die eerder waren gepubliceerd in het Mededelingenblad van Stad en Lande. Op 7 november verscheen eveneens in de Wereldregio een jubileumbijlage van twee pagi na's, samengesteld door Peter Noordermeer, met onder meer een bijdrage van burgemeester Gerard Rabelink, Co en Riet van der Valk, al jaren lid en Inge Heuff, nog niet zo lang lid. En natuur lijk een - naar later bleek - succesvolle oproep aan niet-leden om lid te worden. De publiciteit in de Wereldregio rond het jubileumjaar en de overige activiteiten hebben zo'n zestig nieuwe leden opgeleverd. U kunt deze artikelen op onze website onder: agenda - Jubileum - 75-jarig bestaan, nog eens nalezen. We hebben aan de Fotogroep Schouwen- Duiveland gevraagd of zij ter gelegenheid van ons jubileum een fototentoonstelling met het thema 'Monumentaal' wilde organiseren. De Fotogroep heeft dit opgepakt en in de maanden november en december hebben zo'n veertig schitterende foto's de wanden van het gemeen tehuis versierd. Aan deze tentoonstelling was een wedstrijdje verbonden: bezoekers konden de foto's waarderen. Een veertigtal inzenders heeft de foto's becijferd en de hoogste waarde ring ging naar de foto van Ap Zwart. Hij verdien de hiermee een VVV-bon. Uit diegenen die deze foto waardeerden werd Jan Kouwen als winnaar getrokken. Hij heeft de foto ingelijst ontvangen. U vindt hier elders in ons blad een verslagje van. Op twee zaterdagen in september (20 en 27) hebben ongeveer 120 mensen deelgenomen aan een busexcursie over Schouwen-Duiveland, onder leiding van gerenommeerde gidsen. Dit werd hogelijk gewaardeerd, zeker ook de goed verzorgde lunch met een wijntje op de wijnhoe ve De Kleine Schorre in Dreischor. Ten slotte hielden we vrijdag 28 november onze jubileumnajaarsvergadering in de schitterende Nieuwe Kerk in Zierikzee, die met zo'n 200 aan wezigen zeer goed werd bezocht! Het klarinet ensemble KleZZ verzorgde de muzikale omlijs ting. Burgemeester Rabelink mocht het eerste exemplaar van de Kroniek van het land van de zeemeermin (Schouwen-Duiveland) in ont vangst nemen. Hij beloofde meteen om ook lid te worden. Een bijzonder aspect van de avond was wel het voorstel van het bestuur om Huib Uil, vanwege zijn grote verdienste voor de ver eniging, tot erelid te benoemen. Natuurlijk werd 20

Stad en lande | 2015 | | pagina 22