Jaarverslag Commissie Monumenten 2014 Arie Damman beschrijft in zijn artikel 'De school van Burgh' in de periode 1920-1969. Als na 42 jaar schoolhoofd te zijn geweest meester P.A. Hubregtse zijn ontslag aanvraagt, is het de taak van de gemeenteraad om een opvolger te benoe men. Met algemene stemmen wordt Dirk Kosten, geboren in Oude Tonge, benoemd tot hoofd van de school. Na zeven jaar vertrekt Kosten naar Rotterdam. Door de enorme werkloosheid onder onderwijzers die wachtgeld genieten, heeft de minister besloten dat wachtgelders bij iedere vacature voorgaan. Na nog een paar wisselingen van de wacht komt Arie Damman als twintigjari ge de klassen 4, 5 en 6 vervangen wegens het ziekteverlof van De Ruijter. Daarna wordt hij hoofd. Het artikel geeft een goed beeld van het onderwijs in deze periode. Tijdens de ledenvergadering van 28 november 2014 in de Nieuwe Kerk te Zierikzee vond de pre sentatie van de Kroniek plaats. De voorzitter van de redactiecommissie Wijnand Renden heeft het eerste exemplaar overhandigd aan Burgemees ter Rabelink. Hierna kwam de presentatie in han den van redactielid Lydia Mol die na een aankon diging betreffende de auteurs hen een voor een uitnodigde voor een korte toelichting op het arti kel. De avond was extra feestelijk wegens het 75-jarig jubileum van de vereniging. Dank aan al onze sponsors die vermeld staan in de colofon van de Kroniek. De Commissie Jaarboek bestond in 2014 uit de volgende personen: Wijnand Renden (voorzit ter), Cora Volkeri (secretaris), Wim Hack, Rob van Leeuwen, Huib Uil, Lydia Mol-Sipman en Peter Noordermeer (eindredacteur). Wim Hack maakt vanaf 1 januari 2015 geen deel meer uit van de commissie, maar is bereid artikelen te blijven corrigeren. Het secretariaat wordt per 1 februari 2015 over genomen door Corstiaan Prince. Cora Volkeri stopt wegens te drukke werkzaam heden. R Aize Meintema j De onderwerpen die onze aandacht hadden waren de volgende. - in het begin van het jaar, tot de voorjaarsverga dering, stond natuurlijk het onderwerp oor kondes voor gerestaureerde monumenten centraal. De oorkondes voor 2014 zijn in een vorig Mededelingenblad vermeld en staan uit voerig op onze website www.stad-en-lande.nl -Op 25 maart 2014 heeft aannemer Boogert ons uitgenodigd en uitvoerig inzage gegeven in het bouwplan Mondragon. De aanvraag betreft de realisatie van veertig hotelsuites met diverse voorzieningen, een restau rant/bistro en een parkeergarage onder het nieuwe gebouw. Zoals verwacht mag worden is de Commissie Monumenten zeer kritisch als het om restauratie dan wel nieuwbouw in de binnenstad gaat, maar de eerlijkheid gebiedt over dit plan te zeggen dat de commissie zich kon vinden in het voorgelegde bouwplan. - De muurtekst in de Meelstraat. De Commissie Monumenten heeft aanvaard dat deze quees te is vastgelopen. We hebben veel informatief onderzoek gedaan en mailtjes met goed- hel land van de zeemeermin (Schouwen- Duiveland) 22

Stad en lande | 2015 | | pagina 24