Jaarverslag Commissie Cultuurhistorische Elementen Jaarverslag Commissie Tijdschrift STAD EN LANDE Ria Geluk De inventarisatie van de cultuurhistorische ele menten in de polders van Schouwen-Duiveland gaat nog steeds door: met een kleine groep zijn we bezig geweest in de polder Vierbannen, de polder Oosterland en de oostkant van de polder Schouwen (tussen Delingsdijk en Schouwse dijk), inmiddels hebben we, met een bijdrage van de gemeente, de ondersteuning gekregen van de Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ), onder meer bekend van het wandelnet werk, de streekeigen erven en het onderhoud aan landschapselementen. Ze helpt nu vooral met het verwerken van de gegevens in de com puter in een Gis-systeem, zodat dat straks voor iedereen toegankelijk is. De opgave is nog steeds om al die specifieke elementen in beeld te brengen, zoals damhekkens, varkenshokken, gedenkstenen, sluisjes, muurtjes, palen, beeld bepalende gebouwen, bosjes en andere zaken. In 2015 zullen we een en ander kunnen laten zien op een website en zullen we via de krant dit aankondigen. In 2015 wordt een (tweede) dag van het Veelzijdig Landschap gehouden: zaterdag 4 april bij Molenberg (Burgh-Haam- stede), waarbij ook Stad en Lande aanwezig zal zijn. Jeroen Padmos in 2014 mocht de Commissie Tijdschrift zich wederom verheugen in een groot aantal inge zonden artikelen. Daarnaast ontvingen wij aan vullingen op de bijdragen en konden wij gebruik maken van onderzoekers die belangeloos hun (archief)vondsten ter beschikking stelden voor publicatie. Driemaal achtereen kon daarom een interessant blad uitgegeven worden. De redactie bestond in 2014 uit Peter Noordermeer en Jeroen Padmos. Bij het bewer ken van de kopij werden zij geholpen door Annemieke Willemsen (correctie). Een overzicht van de artikelen die in 2014 zijn gepubliceerd, vindt u op de website van de ver eniging: www.stad-en-lande.nl. Enkele bijdragen zijn digitaal te raadplegen voor zowel leden als niet-leden. De internetredactie werd in 2014 ver zorgd door Gabri de Groot en Jeroen Padmos. De redactie bedankt iedereen die haar heeft bij gestaan bij het samenstellen van Stad en Lande. Niet in de laatste plaats is zij dank verschuldigd aan drukkerij LNO te Zierikzee voor de profes sionele begeleiding bij de opmaak en produc tie van het blad. Aan het Gemeentearchief Schouwen-Duiveland te Zierikzee en het Zeeuws In dit nummer: Zierikzees carillon klankrijker na restauratie Historische bijdragen en mededelingen van de vereniging stad en Lande van Schouwen-Duiveland Archief in Middelburg is dank verschuldigd voor de prettige samenwerking en het beschikbaar stellen van illustratiemateriaal. 24

Stad en lande | 2015 | | pagina 26