Van de redactie Bestuurslid gezocht (m/v) Jeroen Padmos Voor de redactie van Stad en Lande is 2015 onverwacht goed begonnen. Al geruime tijd zijn we op zoek naar versterking. We plaatsten regelmatig oproepjes en probeerden het al eens via een heuse 'vacature' om op die manier een nieuwe collega te vinden, maar zonder resultaat. Totdat vlak voor de jaarwisseling Ineke van den Broek ons een e-mail stuurde en het aanbod deed om de vacature op te vullen. Ineke is archivaris bij het Gemeentearchief Schouwen-Duiveland en heeft redactionele ervaring. Jarenlang was ze redactielid van het Archievenblad, u zult begrijpen dat we met veel plezier gebruikmaken van haar aanbod. Het is daarom zowel Peter Noordermeer als mijzelf een groot genoegen om u te kunnen melden dat Ineke van den Broek is toegetreden tot de redactie van het Mededelingenblad van Stad en Lande. Wij hopen dat u nog vaak van haar zult horen en lezen. Wat kunnen we ook dit keer een grote variatie in onderwerpen bieden, in Zierikzee verrees onlangs een nieuw sportcomplex inclusief zwembad. Maar waar kon je in de jaren vijftig van de afgelopen eeuw je zwemdiploma beha len? Juist, in het haventje van Viane. Rinus van Langeraad bewaart nog altijd herinneringen daaraan en doet er uitgebreid verslag van. Michiel Verweij gaat - in het tweede deel van de serie over de universiteit van Leuven - in op de al maar toenemende aantallen Schouwen- Duivelandse studenten aan die universiteit. Dit tweede deel bevat de namen uit de periode 1453 tot 1485. Hoewel het moeilijk blijft om personen te identificeren gaat Verweij toch in op een zekere magister Cornelis van Brouwershaven. Deze Cornelis overleed in Rome op 18 november 1485 en werd daar begraven in de Santa Maria delI'Anima. Traditioneel staan in de eerste editie van Stad en Lande in het nieuwe jaar de jaarverslagen van de commissies van de vereniging. Gabri de Groot doet verslag van de Najaarsledenver gadering, die werd gehouden in de Grote Kerk in Zierikzee. Een bijzondere vergadering omdat deze in het teken stond van ons vijfenzeventig jarig jubileum. Verder nog: 'Van het bestuur', 'Wie bin dat noe?' - met weer een nieuwe 'raadfoto' en 'Uut de pepieren'. Peter Noordermeer interviewt Anita de Munnik. Zij is tijdens de Najaarsledenver gadering verkozen tot bestuurslid en is nu de nieuwe voorzitter van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland. Veel plezier met deze uitgave. Het bestuur van Stad en Lande is bijna weer compleet; er rest nog één vacature. We zoeken daarvoor enthousiaste kandidaten. Het bestu ren van onze vereniging is niet iets dat je er zomaar even bij doet. Daarom zoeken we iemand die er tijd voor heeft en ook enige erva ring, maar vooral ook een man of een vrouw die de schoonheid van Schouwen-Duiveland na aan het hart ligt. Kennis van het wel en wee van de vereniging is een pre. Maar ook kandidaten 'van buiten' die deze klus aanspreekt, ontvangen we met open armen. Als het nieuwe bestuurslid het secretariaat zou willen overnemen van Gabri de Groot - hij stopt er over een poosje mee -, zou dat voor ons een zeer welkome bijkomstigheid zijn. Meer informatie: secretariaat@stad-en-lande.nl 1

Stad en lande | 2015 | | pagina 3