in memoriam ir J.L. van Sloten (1919-2014) luxe bedrukte en gelamineerde bewaardozen van zuurvrij karton en bezorging in Nederland of België. De maximale oplage van het gecombi neerde facsimile van de Hattinga-manuscript- atlassen van Staats-Vlaanderen en Zeeland is vastgesteld op 75 individueel genummerde sets, eveneens met de garantie van eenmaligheid van uitgave. Verschijning najaar 2016, onder voorbe houd van voldoende voorintekening. De verwachte verkoopprijs hiervan wordt 275,00. Meer informatie bij: a.langendonk@denboerderuiter.nl Huib Uil Op 15 december 2014 overleed in Leiden, waar heen hij kort tevoren was verhuisd, ir. J.L. van Sloten. Hij heeft grote verdiensten gehad voor de Vereniging Stad en Lande van Schouwen- Duiveland. Dat werd in 1990 bekroond met de toekenning van het erelidmaatschap. Op tal van terreinen was hij actief voor de vereniging. Zijn vriendelijkheid, humor en innemende persoon lijkheid zorgden ervoor dat hij tal van vrienden en vriendinnen had. Johan Lambertus van Sloten was het derde kind in het gezin. Vader was onderwijzer in Wezep en moeder, afkomstig uit Zwolle, was onderwijzeres. Zij verhuisden naar Amsterdam waar pa school hoofd werd. Johan kreeg een goede scholing. Na de Hogere Burgerschool volgde de Middelbare Technische School. Aansluitend studeerde hij aan de Technische Hogeschool in Delft. Vanwege de oorlog werd dat acht jaar, met inbegrip van anderhalf jaar bij het Laboratorium voor Grond mechanica. Vanaf 1948 mocht hij de titel van (civiel) ingenieur voeren. Johan van Sloten kreeg werk als bedrijfsingenieur bij de Leidse Drinkwater Maatschappij. Dat hij op de betreffende advertentie reageerde, was inge geven door het feit dat er een woning beschik baar kwam. Daar zagen hij en zijn Nini van Boekei naar uit, want ze waren al zes jaar verloofd. De woning werd uiteindelijk een houten bouwkeet van zes bij zeven meter op het opslagterrein bij de werkplaats van het station Leiden. 36 jaar oud was Johan toen hij benoemd werd tot directeur van de N.V. Waterleiding Maatschappij Schouwen-Duiveland. Op 12 december 1955 kwam de algemene vergadering van deze naam loze vennootschap in Hotel Van Oppen te Zierikzee bijeen. Het verslag vermeldt het ope ningswoord van de voorzitter: 'Vervolgens Uitreiking van de oorkonde, behorend bij het erelid maatschap, door J.D. de Kam, voorzitter van Stad en Lande, aan ir. J.L van Sloten (links), 6 april 1990. (foto Joop van Houdt; GASD, KZN 0071). begroet hij de heer Ir. J.L. van Sloten, de nieuwe directeur der maatschappij, die voor het eerst aanwezig is in de vergadering van aandeelhou ders. Hij spreekt de hoop uit, dat deze de maat schappij tot bloei zal mogen brengen onder goede en krachtige leiding, tot een gezond bedrijf.' De woorden waren niet zonder betekenis want het bedrijf was allerminst gezond. Het verlies over de voorafgaande drie jaar bedroeg een half miljoen gulden. De verantwoording van financië le cijfers was onjuist geweest, hetgeen had geleid tot het aftreden van de Raad van Beheer. De gemeenten dekten de verliezen en de abon nementsprijs steeg met 25 procent. In vijfjaar tijd 5

Stad en lande | 2015 | | pagina 7