De Kajak van Zierikzee Nieuwe leden Chinees porselein, een Duits beulszwaard, een Groenlandse kajak, Moorse tegels en portretten van een Spaans koningspaar. Stadhuismuseum Zierikzee bezit een gevarieerde collectie. Het museum bestaat ruim 100 jaar en in deze periode verzamelde het de meest uiteenlopen de objecten. Over al die voorwerpen is een ver haal te vertellen. En dat is wat Betty Blikman en Peter Priester doen, althans over 70 daarvan. Betty Blikman woonde dertig jaar in Zierikzee, waar ze cultuurhistorische rondleidingen gaf. Ze schreef diverse boeken en artikelen (onder meer voor Stad en Lande). Peter Priester was conservator van het museum (2000-2014). De kajak van zierik en andere verhalen ISBN 97894 90 084 04 2 Verkoopprijs €19,95 Het boek is te koop in het museum en bij Boekhandel De Vries in Zierikzee. Mevr. A. Bakker te Zierikzee De heer C.A. Boot te Zierikzee Mevr. J. Catsman te Brouwershaven De heer J. Deurloo te Zonnemaire De heer J.H. van Deutekom te Burgh-Haamstede De heer W. van Dijke te Zierikzee De heer J.F.A. Doeleman te Amsterdam De heer J.W. Duenk te Scharendijke Mevr. E. van Duin te Noordgouwe De heer mr. J.L.C. Elmendorp te Burgh-Haamstede De heer E.W. Erhardt te Zierikzee De heerW. Haagman te Burgh-Haamstede De heer L.D.H. Hamer te Amsterdam De heer J.l. Hartnagel te Renesse De heer J.P. Hasper te Burgh-Haamstede De heer C.J. Hendriks te Burgh-Haamstede De heer mr. I.P.A. van Heijst te Velp Mevr. K. Hendriks te Burgh-Haamstede De heer J. Hoogland te Zierikzee De heer M. immerzeel te Scharendijke De heer K. Jobse te Zierikzee De heer J. Kouwen en mevr. L. Koster te Zierikzee De heer S. Kuin te Zonnemiare De heer M.G. Leeuw te Maasdam De heer C. Legemaate te Zierikzee Mevr. N.M.F. v. d. Linden te Burgh-Haamstede Mevr. M,J. Lodewijk te Renesse De heer D. Meulblok te Burgh-Haamstede De heer C. Nootenboom te Zierikzee De heer J. Pankow te Dreischor Mevr. C. Papeveld te Burgh-Haamstede De heer C.J.W. Prince te Zierikzee De heer G.C.G.M. Rabelink Burgh-Haamstede De heer en mevr. H.A. Rierink te Burgh-Haamstede Mevr. J.P. Schot te Zierikzee De heer dr. J.G. Steenhof de Jong te Giessenburg Mevr. A. in 't Veld te Burgh-Haamstede Mevr. H.C. v.d. Vlies te Dreischor De heer T. de Vries te Renesse Mevr. drs. M.W. Weller te Zierikzee De heer J. v.d. Woestijne te Zierikzee Mevr. M Zappeij-Kloet te Burgh-Haamstede De heer H. de Zeeuw te Burgh-Haamstede De vereniging telt per 1 februari 2015 674 betalende leden en vijf ereleden.

Stad en lande | 2015 | | pagina 9