Wie bin dat noe? de bezoeker over de thema's die Willem I bezig houden: de vorming van het Verenigd Koninkrijk, de aanleg van een nieuwe infrastructuur in Nederland, sociaaleconomische verbeteringen en later ook de splitsing tussen Nederland en België, via de vertrouwelingen leren we ook meer over het karakter van Willem I. Topstukken in de tentoonstelling worden bijzondere topstuk ken van het Nationaal Archief getoond. Stukken zoals de eerste grondwet, de eerste troonrede en het wapenontwerp van het Verenigd Koninkrijk. Persoonlijke bezittingen van Willem I uit het Koninklijk Huisarchief, zoals zijn werkkos- tuum, een theeservies voor op reis en persoon lijke aantekeningen, brengen de bezoeker dich ter bij koning Willem I dan ooit tevoren. Samenwerking Het Nationaal Archief werkt in de tentoonstel ling samen met het STAM (Stadsmuseum Gent), het Koninklijk Huisarchief en het Genootschap voor het Nationaal Archief. Samen met STAM ontwikkelt het Nationaal Archief een educatief programma voor de bovenbouw van het voortgezet onderwijs. Scholieren uit Nederland en Vlaanderen worden met elkaar in contact gebracht en gaan samen aan de slag met hun gedeelde verleden. Ook wordt er in samenwerking met Eureducatie een strip over Willem I gemaakt met een lesbrief voor in de klas. Over het Nationaal Archief Het Nationaal Archief beheert en presenteert bijna duizend jaar geschiedenis van Nederland. 125 kilometer archieven, 15 miljoen foto's, 300.000 kaarten en tekeningen vormen het geheugen van Nederland. In het publiekscentrum van het Nationaal Archief maakt de bezoeker op een vernieuwende en interactieve wijze kennis met de unieke en rijke collectie van het archief. 24 uur met Willem Koning van Nederland en België 28 augustus 2015 t/m 18 juli 2016 Nationaal Archief Prins Willem-Alexanderhof 20 Den Haag www.gahetna.nl (Foto Wikipedia) Peter Noordermeer Op de foto in nummer 142 van de opening van Sportpark Den Hogen Blok in 1985 kwam een reactie binnen van Ria Priemis: 'Ik wil een paar namen noemen. De derde jongen van links is Remco Muste. De twee jongens bij wethouder Van Gastel zijn Micha v.d. Wekken (links) en Robbert Verwijs. Rechtsboven zie je nog net het hoofd rechts van de heer Snijders.' 11

Stad en lande | 2015 | | pagina 17