Educatieproject voor het basisonderwijs Van de redactie Anita de Munnik Zoals gemeld in het Mededelingenblad van maart wil Stad en Lande graag ook voor de jeugd van Schouwen-Duiveland aan de slag. Immers, alles waarvoor de vereniging zich inzet, hoopt ze tevens voor en met de komende generaties te kunnen doen. Onlangs hebben we gesproken met diverse mensen van het basisonderwijs. Daar blijkt enthousiasme voor dat idee. We heb ben de scholen de volgende brief gestuurd. 'Schouwen-Duiveland heeft veel moois te bieden aan zijn inwoners, zoals kostbare natuurgebie den en monumenten in een prachtig landschap. Het is het erfgoed van ons allemaal. De vereni ging Stad en Lande stelt zich tot doel dit erfgoed te bewaren en te behouden en wil de kennis hierover bevorderen. Zeker ook de jeugd ver dient daarbij onze aandacht. Daarom heeft Stad en Lande het plan opgevat om voor alle scholen van het basisonderwijs een serie aantrekkelijke lessen samen te stellen. Leerkrachten kunnen die, ingepast in de lestijd van hun keuze, gebruiken om de leerlingen te laten zien en horen waaraan ons eiland allemaal rijk is. Wanneer onze vereniging een set professioneel opgezette, aantrekkelijke dvd's kan laten maken en deze waar gewenst voorziet van enkele begeleidende lesbrieven, creëert ze daarmee een verantwoord, educatief project voor alle basisscholen van ons eiland. Stad en Lande denkt aan een serie van (3, 4 of) 5 lessen, per les opgezet vanuit bv. geschied- of aard rijkskundig, biologisch of taalkundig perspectief waarin bijzondere heemkundige items aan de orde komen. Wezenlijk is de vraag of mensen met expertise bereid zijn om er organisatorisch de schouders onder te zetten. Kan Stad en Lande de juiste hulptroepen inschakelen? Kennis en kunde dient door de vereniging zeker ook vanuit het onderwijs 'ingevlogen' te worden. Voor welke groepen is een dergelijk project het meest geschikt? Wat is aantrekkelijk (humor, afwisseling, taal gebruik) voor leerlingen? Waaraan dienen begeleidende lesbrieven te voldoen? Hoe willen wij mogelijk acteerwerk verzorgen? Hoe, waar en wat willen wij filmen of voor het voetlicht brengen? Dus: welke onderwerpen hebben de mooiste (tijdloze) relatie met Stad en Lande? Wie, wat, hoe nog meer Nadat een set dvd's is gerealiseerd en goed bevonden, kan deze vermenigvuldigd en aan geboden worden aan de basisscholen op Schouwen-Duiveland.' Behalve onderwijsdeskundigen heeft de werk groep die we hiervoor willen instellen, uw exper tise nodig. Wie van u wil graag zitting nemen in de werkgroep van dit educatieproject? Belangstellende leden (ook niet-leden) kunnen zich tot 27 juni melden bij het secretariaat. secretariaat@stad-en-lande.nl Ineke van den Broek U heeft op dit moment het 143e nummer van het Mededelingenblad van Stad en Lande in handen, in een tijd waarin steeds meer mensen turen op laptops, tabiets, e-readers en smartphones, blijft het heerlijk papieren bladzijden door je handen te laten glijden. Digitalisering alom, en dat is goed, maar toch blijkt dat het merendeel van de Nederlanders het liefst 'gewoon' van papier leest. Dat blijkt uit het nieuwste onderzoek naar mediagebruik van het Sociaal en Cultureel Planbureau. Wist u dat de helft van onze land genoten gemiddeld 10 minuten per dag leest 1

Stad en lande | 2015 | | pagina 7