Nieuwe leden gaan doen in het komende jaar om de commu nicatie tussen bestuur en commissies te verbe teren. Het blijkt een steeds groter probleem te worden om mensen zowel in het bestuur als ook tegelijkertijd in een commissie plaats te laten nemen. We willen dit oplossen middels het benoemen van contactpersonen zodat men niet altijd overal daadwerkelijk aanwezig behoeft te zijn. De vergadering stemt in met dit voorne men. Wellicht leidt dit te zijner tijd tot voorstel len tot aanpassing van de reglementen. De ver gadering gaat akkoord met het jaarverslag 2014 na een korte toelichting door de penningmees ter, Cor van der Linde. De suggestie wordt ge daan het overschot aan gelden van de jubileum viering te besteden aan een project om jonge ren voor onze vereniging te interesseren. Na de rapportage van de kascommissie wordt de pen ningmeester decharge verleend voor het ge voerde financiële beheer. Door de vergadering worden de volgende kas commissie leden benoemd: Hendriek van Nieuwenhuize, Co van der Valk en Marianne Wattel. Onder het agendapunt bestuursverkiezing wordt afscheid genomen van Wijnand Renden. Hij is vier jaar bestuurslid geweest waarvan twee jaren als waarnemend voorzitter. Gabri de Groot wordt met algemene stemmen herkozen tot bestuurslid. Het bestuur kent op dit moment 1 vacature. Het liefst zien we dat die wordt inge vuld door iemand die de functie van secretaris van de vereniging op zich wil nemen. Vervolgens komen de verslagen van de commis sies aan de orde. Er worden korte toelichtingen gegeven bij de schriftelijke verslaglegging in ons tijdschrift nr. 142. Met name roepen verschillende commissies op tot meer betrokkenheid van leden. Dat geldt zowel voor planologische zaken als het melden van cultuurhistorische elementen; immers ieder is in zijn eigen omgeving toch het meest des kundig. Sinds kort is het gemeentelijke erfgoed platform actief waar wij als vereniging ook inbreng in hebben naast andere organisaties. Het doel van dit platform is ons erfgoed meer aandacht te geven en meer zichtbaar te maken. Ook wordt opgeroepen toch vooral mee te gaan met de jaarlijkse excursie die op 5 september naar Dordrecht zal gaan. Nadere praktische informatie verschijnt hierover in ons tijdschrift van juni 2015. Vanuit de vergadering wordt nog gepleit onze inbreng aan te wenden bij het behouden van het fraaie aanzicht van het oude Mondragon bij de komende renovatie aan de Oude Haven in Zierikzee. Ook in 2016 willen we weer een cur sus 'Geschiedenis Leeft' organiseren. De cursus van januari/februari jongstleden is zeer succes vol verlopen. Onze vereniging presenteert zich dit jaar middels een informatiekraam op de dag van het Veelzijdig Landschap in april, bij de ope ning van Tureluur in de Schelphoek op 3 mei, op de Burghse dag 8 augustus en in Zierikzee op de Open Monumentendag op 12 september. In de rondvraag wordt nog gevraagd of iemand bereid is secretaris te worden van de commis sie Planologie en of de Graansilo in Zierikzee nu gezien moet worden als een sta in de weg of als industrieel erfgoed. Ten slotte rondt voorzitter Anita de Munnik het huishoudelijke gedeelte van deze avond af. Na de pauze volgt er een lezing door de Zeeuwse histo ricus Dr. Jan Zwemer met als thema 'Isolement? Schouwen-Duiveland voor en na 1965'. Op 1 april 2015 is het immers 50 jaar geleden dat Schouwen-Duiveland als eiland door vaste oeververbindingen werd ontsloten. Een inhou delijk verslag van deze lezing is gemaakt door Peter Vleugel en gepubliceerd in ons tijdschrift nr. 143 van juni 2015. J. de Jonge te Nieuwerkerk. De vereniging telt per 12 september 2015 667 betalende leden. 28

Stad en lande | 2015 | | pagina 30