Communicatie en Stad en Lande Van de redactie Anita de Munnik Communicatie is een activiteit waarbij mensen informatie uitwisselen door op eikaars signalen te reageren. Het Latijnse woord communicare slaat terug op 'iets gemeenschappelijk maken'. De manier van communiceren heeft de laatste decennia een enorme ontwikkeling doorge maakt. In een heel ver verleden werden primitie ve middelen gebruikt om boodschappen over te brengen. Het begon vele eeuwen voor Christus met drums. In Egypte brachten rond 2000 v.Chr. de eerste koeriers boodschappen over. 1800 jaar later deden de Chinezen dat met rooksignalen. En rondom 59 na het begin van de jaartelling kwam in Rome de eerste 'krant' al uit. Communicatieverkeer via duiven kwam in Egypte in de twaalfde eeuw in zwang. De indianen in Amerika gebruikten ook rooksignalen, in Afrika communiceerde men op afstand per tamtam en in het leger waren geweerschoten een effectief middel. Op zee werden seinvlaggen gebruikt. In de negentiende eeuw werd zelfs een speciaal seinvlaggenalfabet ontwikkeld. Reeds in de acht tiende eeuw ontwikkelde een Fransman sein posten van bewegende latten, zgn. optische telegrafen. Hiermee kon men in dertien minuten een korte boodschap versturen van Parijs naar Lille. In de Tweede Wereldoorlog zouden de Britten ruim 250.000 duiven hebben gebruikt om hun boodschappen uit te wisselen. Nemen we nog een flinke stap, dan komen we bij de eerste mobiele telefoon in 1946 en de eer ste sms in 1992. In 2004 zag Facebook het licht in 2006 begon de impact van Twitter. Een grote evolutie van de communicatie dus! Ook Stad en Lande draagt al meer dan 70 jaar haar steentje bij aan communicatie, zowel binnen als buiten de vereniging. Diverse commissieleden besteden telkens weer veel aandacht aan onze Kroniek, het Mededelingenblad, de website, pr en representatie via de media. Met grote zorgvuldig heid kiest men artikelen en berichtgeving. Graag wil ik daarom met u delen dat deze diver se krachten in Stad en Lande onlangs gebundeld zijn. Als u dit Mededelingenblad openslaat is een werkgroep bij elkaar geweest. Zij bestaat uit leden van de commissies die zich in onze vereni ging bezighouden met 'naar buiten treden'. Deze werkgroep wil brainstormen en inventari seren. Zij zal wegen zoeken om op korte termijn en in de komende jaren onze communicatiemid delen te moderniseren en te vernieuwen waar gewenst en mogelijk. Uiteraard zijn wij allen benieuwd naar hetgeen ook u op dit gebied belangrijk vindt! Door te com municeren met onze leden kunnen wij publica ties, persberichten, cursussen, excursies, en der gelijke het beste afstemmen op uw wensen. U zult dus ongetwijfeld in de komende tijd vra gen krijgen om de werkgroep op weg te helpen. Mag ik van u verwachten dat u hierop massaal reageert? Alleen met uw inbreng en ideeën kan de vereniging weer verder bouwen aan een goede communicatie. Peter Noordermeer Met plezier presenteren we u nummer 144 van het Mededelingenblad van de vereniging Stad en Lande. In dit nummer vindt u naast andere artike len weer twee verhalen uit Nieuwerkerk. Ook lig gen er nog bijdragen uit dat dorp 'op de plank'. Dat is een zeldzame luxe, want soms kost het moeite om voldoende kopij bijeen te brengen om een nummer uit te brengen. De redactie is naar eigen opvatting te veel afhankelijk van 'wat er binnenkomt' waardoor de opeenvolgende num mers soms erg van elkaar afwijken. In het voor woord van de voorzitter hebt u kunnen lezen dat het bestuur gaat inzetten op een integraal com municatiebeleid van de vereniging, en daar werkt 1

Stad en lande | 2015 | | pagina 3