dere genodigden, onder wie altijd de curatoren en B&w van Zierikzee. Het programma bestond uit twee onderdelen. Het eerste deel vond plaats in de Concertzaal, waar zo'n 500 gasten een gevarieerd program ma kregen aangeboden, waaronder enkele vaste onderdelen. Voor de pauze waren er altijd gymnastische optredens van meisjes en jon gens (ieder afzonderlijk) uit de lagere klassen. Natuurlijk onder de bezielende leiding van gymleraar L.J. Korstanje. Na de pauze was het traditionele programmapunt de opvoering van een toneelstuk. De spelers hiervan werden uit de klassen 3 en 4 aangezocht door de vaste regisseur dr. J.C. Röhner. Deze vrijge zelle leraar offerde, naast zijn vele andere buitenschoolse activiteiten, gedurende het winterseizoen weke lijks een avond op om enthousiast de groep toneelspelers zover te krijgen dat op 'de' avond in februari op een behoorlijke manier iets voor het voetlicht gebracht kon worden. Dit gebeur de in unieke decors, die elk jaar op originele wijze werden vervaardigd door de zeer inventie ve amanuensis wim de Vos. De grime was altijd in de handen van de heer en mevrouw Verdoorn, die een kapsalon hadden in de Poststraat. Voor het tweede deel van de avond verplaatste het gezelschap zich, ongeveer tussen half elf en elf uur, door de februarikou naar Concordia. Daar vond tot in de kleine uurtjes het bal plaats onder leiding van een echt dansorkest. Evenals in de jaren dertig was het toen ook nog gebruikelijk dat de meisjesleerlingen zich voor deze gelegenheid hulden in een lange jurk en de jongens keurig in het pak met stropdas zaten. Ook verscheen er die avond een feestelijk num mer van de schoolkrant Contact, dat dan door een echte drukker was verzorgd. Dit in tegenstel ling tot de normale uitgaven van deze periodiek, die door de leden van de redactie op de stencil machine van de school werden gefabriceerd. Naast de organisatie van de boven omschreven jaarlijkse Lyceumavond vonden ook enkele malen per jaar dansavonden plaats in de grote zaal van Concordia. De muziek hierbij werd ver zorgd door een van de leerlingen, die zijn eigen pick-up aansloot op de geluidsinstallatie van Concordia en met behulp van meegebrachte grammofoonplaten voor acceptabele dansmu ziek zorgde. Er waren een Kerstbal, een Paasbal en een Eindbal, maar het seizoen begon in sep tember met het Openingsbal. Tijdens deze laat ste festiviteit vond ook de bestuursoverdracht van Contact plaats. De dansavonden werden altijd geopend met de 'Twelve Street Rag'. Voor velen uit die jaren vijftig was de lyceumtijd een onvergetelijke periode in hun leven. De harde kern hiervan kwam dan ook massaal opdraven tijdens de grote reünie op 27 mei 1989. Ze voelden zich nog steeds zeer met elkaar verbonden hetgeen moge blijken uit het feit dat niet per klas een foto werd gemaakt, zoals de bedoeling was, maar dat de groep samen op één foto wilde. Aldus geschiedde. Gezicht op lyceum aan de Manhuisstraat vanaf de Dikke Toren (Coll. GASD nr. STO 0460) 7

Stad en lande | 2015 | | pagina 9