'Wie bin dat noe?' r Wie bin dat noe? Van twee van de drie afgebeelde personen weet ik het. De vrouw op de voorgrond is mijn tante Marie (1921-2015) en het jongetje ernaast ben ik (1945). De foto is genomen in 1948 aan het Havenpark, voor de drogisterij van Sam ('Sammetje') van Gastel, met daarnaast bakkerij Quant, in welk pand nu - o tempora, o mores - een tattoo- shop is gevestigd. Ik heb de foto al decennia in mijn bezit en al die tijd heb ik me afgevraagd wie die aardige mevrouw is die achter ons staat. Zo te zien staat ze warempel mee te poseren voor de straatfotograaf, want zo iemand, een beroeps, moet aan het formaat en de kwaliteit van de foto te zien, de opname hebben gemaakt. Ik schat die mevrouw wat ouder in dan mijn tante, die toen 26 of 27 was. Tante is net geen 94 geworden, wat een indicatie kan zijn voor de leeftijd die deze vrouw nu zou kunnen hebben, indien zij nog in leven is. Wie o wie weet wie ze is? Onder degenen die het antwoord op mijn vraag weten, verloten we twee vrijkaartjes voor de VOC-tentoonstelling (zie pagina 30). Vorige 'raadfoto's' Op de 'raadfoto' van nummer 148 zijn nog geen reacties binnengekomen. Hij is gemaakt bij de opening van de brandweergarage in Dreischor in 1955 (GASD A 9300). Hier nogmaals de foto. Nog een reactie op de raadfoto (GASD O 0166) uit nummer 147. 'De tweede dame van rechts is mijn schoonmoeder,' schrijft Aize Meintema. 'Ze stond toen bekend onder de naam Corrie van der Moer, later Corrie Saman-Bevelander. De zesde dame van rechts is waarschijnlijk Janna van der Weele, later Janna Bom-van der Weele. Een vriendin van mijn schoonmoeder. Het clubje dames is vermoedelijk een dagje uit van de korfbalvereniging van Burgh.' Stuur uw aanwijzingen naar redactie@stad-en-lande.nl <"vt *c\j Foto collectie Peter Noordermeer (fotograaf onbekend)

Stad en lande | 2017 | | pagina 24