Omslag- Van de redactie Multireligieus Oosterland Hoe de religieuze stromingen o Oosterland elkaar in evenwicht hielden tot op de dag van vand De Nadere Reformatie op Schouwen-Duiveland Species Zirixea Judaica of toch de synagoge Schurkzee? Verzoek informatie over oorlogsslachtoffers Multireligieus Oosterland Kiezen of delen Schouwen-Duiveland in de ogen van drie moslima's Kerkgebouwen van Schouwen-Duiveland 'Wie bin dat noe?' De kunst van zoet water Uut de pepieren Over de auteurs Nieuwe leden Nalaten, schenken of een gift aan Stad en Lande Ontdek de wereld van de VOC Middelburg - 800 jaar Stad De Nieuwe Kerk in Zierikzee. Op de andere afbeeldingen Willem Teel I inck (GASD, THA 0267) en Godefridus Udemans (Rijksmuseum, Amsterdam), twee dominees die in de zestiende eeuw een vooraanstaande rol speelden bij de zogeheten Nadere Reformatie. Huib Uil besteedt daar in dit nummer aandacht aan. Voor u ligt nummer 149 van ons tijdschrift, dat in het teken staat van 'religies op Schouwen-Duiveland', zulks naar aanleiding van 500 jaar Reformatie. Diverse auteurs belichten enkele belangrijke godsdienstige stromingen. Daarmee is ons eerste themanummer een feit. Verder vindt u in deze uitgave ook andere berichten en een aantal oproepen waarvoor we graag uw aandacht vragen. In het najaar van 2017 en het voorjaar van 2018 verschijnen er 'gewone' nummers, in juni 2018 weer een themanummer. Uw bijdragen zien we gaarne tegemoet. Veel plezier met nummer 149! (PN)

Stad en lande | 2017 | | pagina 2