Foto omslag Van de redactie De nonnen van de Cornelia Afbeelding uit de tentoonstelling over 'poesiealbums' in het Archievenkabinet van het Stadhuismuseum in Zierikzee (Gemeentearchief Schouwen- Duiveland, Handschriften verzameling, inv.nr. 944). Omslagverhaal is het artikel van Ineke van den Broek over de geschiedenis van het 'poesiealbum', dat ontstond uit het vriendenboek waarin mensen met elkaar informatie uitwisselden en daarna veranderde in een bundeltje met standaard-versjes die van generatie op generatie van elkaar werden overgeschreven en voorzien werden van kleurige, vaak glitterende plaatjes. Stad en Lande: 'Geen zonnepark bij Dreischor' 4 Crowdfunding Brouwerseiland succes 5 Vier eeuwen vriendschap op papier: Verborgen geluk 6 Verdronken dorpen 10 Boek over collaboratie op Schouwen-Duiveland: 'Er waren echte schurken bij' 11 Cursus genealogie 13 De twee Kikkerfonteinen van Zierikzee 14 De nonnen van de Cornelia 15 'Wie bin dat noe?' 19 Uut de pepieren 20 'Turbulente tijden', onthullingen uit het Zierikzeese weeskamerarchief 22 Kerken op Schouwen-Duiveland in nummer 149 23 Verslag ledenvergadering 21 april 2017 MFC Zierikzee 24 Cursus mijn erfgoed - archieven 25 Nog beter lezen - cursus paleografie voor gevorderden 26 Ook graag uw aandacht voor het verzet dat de vereniging en het landbouwbedrijf van Simone en Wilco Doeleman hebben aangetekend tegen de aanleg van een zonnepark in de historische polder van Dreischor. We kondigen in dit nummer het boek van Jop Steenhof de Jong aan over de collaboratie op Schouwen-Duiveland tijdens de bezettingsjaren.

Stad en lande | 2017 | | pagina 2