Betalingsherinnering contributie 2018 Nieuwe leden Over de auteurs Lezersonderzoek Stad Lande Ineke van den Broek (1956) studeerde kunstgeschiedenis aan de Rijksuniversiteit Utrecht en haalde vervolgens het diploma hoger archiefambtenaar aan de Rijksarchiefschool. Zij werkte bij het Rijksarchief in Utrecht en vervolgens een aantal jaar als adviseur in het bedrijfsleven. Sinds 2004 is zij werkzaam bij het gemeentearchief Schouwen-Duiveland in Zierikzee. Jan de Jonge (1948) studeerde fysiotherapie en acupunctuur in Utrecht en was daarna werkzaam als fysiotherapeut in Veenendaal en op Schouwen-Duiveland. De Jonge is auteur van het boek Tussen de Hoge Hilleweg en de Lage Maireweg met verhalen van mensen die hij in de loop van de jaren in zijn praktijk ontmoette. Hij is actief als auteur van de dorpskranten van Nieuwerkerk en Kats en doet vrijwilligerswerk, onder andere in Kenia, voor verschillende organisaties. Peter Noordermeer (1945) is zijn beroepsleven begonnen als orthopedagoog, maar is in 1977 overgestapt naar de journalistiek. Hij heeft onder meer gewerkt voor de Weekbladpers, is eind- en hoofdredacteur geweest van FNV Magazine (oplage 1 miljoen). Hij werkt samen met zijn vrouw als freelance redacteur en corrector voor boekenuitgeverijen. Jeroen Padmos (1979) studeerde maatschappijgeschiedenis aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Daarna was hij werkzaam voor het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. Sinds 2014 is Padmos werkzaam als adviseur bij het Nationaal Archief. Jop G. Steenhof de Jong (1945) studeerde scheikunde en chemische technologie. Hij werkte dertig jaar lang in de chemische industrie in managementfuncties, zowel in Nederland als in de Verenigde Staten. Hij publiceerde onder meer het boek Een eeuw Nieuw-Haamstede (2014) en onlangs Collaboratie op Schouwen-Duiveland in de Tweede Wereldoorlog. Peter Vleugel (1952) leerde voor onderwijzer aan de CPA Middelburg. Hij studeerde geschiedenis in Rotterdam en Leiden. Daarna volgde hij de lerarenopleiding recht en algemene economie. Al ruim 25 jaar is hij docent aan het volwassenenonderwijs in Rotterdam. Vleugel is sinds 1976 lid van Stad en Lande en was onder meer 15 jaar lang tweede secretaris van de Vereniging. Wim de Vrieze (1937) is als Haamstedenaar geïnteresseerd in geschiedenis en in het bijzonder in die van de Schouwse Westhoek. Hij publiceerde diverse boeken over zijn geliefde geboortestreek. In zijn meeste recente publicaties komen ook de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog naar voren. De Vrieze was 24 jaar lang bestuurslid van Stad en Lande. Sinds 1991 helpt zijn vrouw Ana Maria met onderzoek, foto's, tekstverwerking en samenstellen van verhalen. 22 Aan de leden die geen machtiging hebben afgegeven en hun contributie 2018 (minimaal 20) nog niet hebben voldaan zou ik vriendelijk willen vragen de contributie binnen 30 dagen over te maken naar rekeningnummer NL68 INGB 0000 3904 82 t.n.v. Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland. Bij overmaking via internet graag uw naam en woonplaats vermelden. De penningmeester Op de lezersenquête van Stad Lande hebben 158 leden gereageerd, dat is ruim 25% van het ledenbestand. Dat is voor een onderzoek als dit buitengewoon hoog. Het tijdschrift wordt door bijna driekwart van de respondenten helemaal gelezen en een kwart leest ongeveer de helft. Na lezing wordt door de meeste mensen het blad bewaard (62%), een kwart geeft het door aan iemand anders. Zo schrijft iemand dat haar zuster in het klooster er erg blij mee is. Op de vraag of de informatie interessant is antwoordt 62% met ja en nog eens 32% procent vindt dat meestal. Bijna alle respondenten vinden dat het tijd schrift hun kennis over Schouwen-Duiveland heeft vergroot. De lengte van de artikelen, de leesbaarheid, de opmaak, de cover en de variatie in artikelen wordt door een grote meerderheid (65-70%) met een acht beloond, met enkele uitschieters naar negens en tienen. Uiteraard is er een handvol respondenten (5) die het niks vinden en niet hoger geven dan een vijf. We hadden er ook een paar vragen over de websites bij gedaan. 66% kent de website van de vereniging. Van deze respondenten bezoekt 49% de website een paar keer per jaar en 15% elke maand. 38% daarvan vindt der informatie makkelijk te vinden, een kwart scoort 'soms'. De educatieve website mijnstadenlanden.nl is maar bij 32% bekend. De belangrijkste open vraag 'Wat mist u in het tijdschrift?' heeft een flinke lijst opgeleverd. Niet met allemaal suggesties voor onderwerpen maar ook met aanmoedigingen vooral zo door te gaan. 'Niets, alles is er,' schrijft een respondent. Meerdere respondenten wijzen erop dat in het tijdschrift te weinig wordt geschreven over de projecten waarmee de vereniging bezig is in haar strijd voor het behoud van al het moois op het eiland. De vereniging moet duidelijker haar mening over dingen uitdragen. Iemand vraagt om meer aandacht voor de geografische en landschappelijke veranderingen in de loop der eeuwen op Schouwen-Duiveland. Meer nieuws uit de commissies, wordt gevraagd en meer actie voeren wordt meerdere keren ingevuld. Ook foto's van kleine monumenten worden gemist. In de ledenvergadering van 20 april zijn de uitslagen van de enquête gepresenteerd. U kunt de complete uitslagen in pdf (met cirkel- en staafdiagrammen) opvragen bij redactie@stad-en-lande.nl Onder de inzenders die hun naam en adres opgaven is een aantal boeken verloot. 23 Familie Stoutjesdijk te Zierikzee De heer RA. Coehoorn te Burgh-Haamstede Mevrouw E. Pols te Zierikzee De heer A. Vermeule te Zierikzee De heer C.J.M. Zantboer te Noordgouwe De heer E.J.H.M. van Eijck te Schuddebeurs Familie G. Berghout-Wezeman te Dreischor De vereniging heeft nu 629 betalende leden.

Stad en lande | 2018 | | pagina 12