Wie bin dat noe?' F esentat e De luchtoorlog boven Zeeland, deel 2, Schouwen-Duiveland Op 21 november wordt in het Stadhuis museum van Zierikzee het boek De luchtoorlog boven Zeeland, deel 2, Schouwen- Duiveland gepresenteerd. Dit boek beschrijft de strijd in de meidagen op het vliegveld Haamstede, maar ook alle voorvallen die zich in de periode 1939-1945 op en boven de wateren rondom Schouwen-Duiveland hebben voorgedaan. Het eerste exemplaar wordt in een besloten bijeenkomst aangeboden aan burgemeester Gerard Rabelink van Schouwen-Duiveland. Na de verschijning organiseren de auteurs een aantal lezingen over dit onderwerp. Zie voor meer informatie www.ww2research.nl Tot 21 november is de uitgave via voor inschrijving te koop voor de introduc e- prijs van 39,95 (exclusief verzendkosten). Daarna is het verkrijgbaar in de boekhandel. Ook tijdens de lezing in de Nieuwe Kerk te Zierikzee op 22 november 2018 zal deze speciale introductieprijs van 39,95 worden gehanteerd. Wat het daarna kost is niet bekend. Voorinschrijven kan via info@ww2research, nl of via Wim de Meester w-demeester@ ww2research.nl of w-demeester@planet.nl. 20 De luchtoorlog boven Zeeland Deel IIA 1939 - september 1942 Schouwen-Duiveland Jeroen Padmos Op 5 februari 1953 fotografeerde Harry Pot deze groep mensen bij aankomst in Zierikzee. Aannemelijk is dat zij afkomstig zijn uit de polder Schouwen, maar het is niet uitgesloten dat het om inwoners van andere delen van Schouwen-Duiveland gaat. We weten het gewoonweg niet. Helpt u ons verder? Pot is een van de eerste professionele fotografen die het rampgebied bezoekt. Harry Pot werkte onder andere voor fotopersbureau Groepsportret van getroffenen van de Watersnood ramp bij aankomst in Zierikzee op 5 februari 1953. Nationaal Archief, Fotocollectie Anefo, archiefinventaris 2.24.01.03. Fotograaf Harry Pot. Ter herinnering aan de PZC-Lezersreis van 3 t/m 5 april 2003 naar Bremen. In Stad&Lande nummer 152 publiceerden we een groepsfoto van de PZC-ledenreis uit 2003. Deze reis ging naar Bremen. Helaas ontvingen we geen reacties op deze oproep dus herhalen wij hem opnieuw: wie bin dat noe? Om u een stukje op weg te helpen volgen hier de namen van de deelnemers, gesorteerd op opstapplaats: Fam. Van Zalm, Haamstede De heer of mevrouw Kooman, Renesse De heer of mevrouw Steur, Renesse De heer of mevrouw Goense, Renesse Fam. Verseput, Scharendijke De heer of mevrouw Van den Hoek, Brouwershaven De heer of mevrouw Niemantsverdriet, Brouwershaven De heer of mevrouw Van Klooster, Zonnemaire Fam. Schot, Zierikzee Fam. Sanderse, Zierikzee Fam. Padmos, Zierikzee Fam. Stoutjesdijk, Zierikzee Fam. Vijverberg, Ouwerkerk Fam. Van Felius, Nieuwerkerk Fam. De Jonge, Oosterland De heer of mevrouw Stouten, Oosterland Fam. Muller, Bruinisse Fam. Jumelet, Bruinisse Fam. IJzelenberg, Bruinisse Fam. Van Duivendijk, Bruinisse Fam. Holtrop, Bruinisse Fam. Padmos, Bruinisse De heer of mevrouw Heule, Bruinisse De heer of mevrouw Hoogerwerf, Bruinisse. Fam. Vroegindeweij, Middelharnis. De chauffeur/reisleider was de heer Van der Voorden. Anefo en later voor VNU. Verder is hij bekend van Studio Cruquius en Studio Bentveld (in de wandelgangen Fotostudio Harry Pot genoemd). Harry Pot en zijn studio's maakten portretfoto's van televisie- en theaterpersoonlijkheden, en verder atelieropnamen voor bijvoorbeeld tijdschriften van de VNU/De Spaarnestad, zoals foto's ter illustratie van recepten, mode, etc. Ook voor derden werd werk gemaakt ten behoeve van reclame en bijvoorbeeld boekuitgaven. Herkent u een van de gefotografeerde personen, kent u hun achtergrond, wat hen overkwam tijdens De Ramp en hoe het hen later is vergaan? Aarzel dan niet en laat het ons weten. Antwoorden kunt u sturen aan de redactie via redactie@stad-en-lande.nl of via het secretariaat van de Vereniging Stad en Lande, postbus 70 4300 AB Zierikzee. De deelnemers aan de PZC-ledenreis uit 2003 naar Bremen. Foto collectie J.M. Padmos; fotograaf onbekend. 21

Stad en lande | 2018 | | pagina 11