Verslag ledenvergadering 20 april 2018 Dorpshuis De Gouwe te Noordgouwe Vice-voorzitter Edzard Gelderman opent de vergadering. Een speciaal woord van welkom is er voor de aanwezige ereleden de heren Hans Erbrink, Peter Vleugel, Huib Uil en David Schorer. Aan punt 7 van de agenda wordt een toevoe ging gemeld; Er worden drie nieuwe bestuurs leden aan de vergadering voorgesteld i.p.v. één. Er zijn geen ingekomen stukken ontvangen voor deze vergadering. Het verslag van de najaarsvergadering d.d. 24 november 2017 wordt door de aanwezige leden ongewijzigd vastgesteld per acclamatie. Hierna volgen er twee mededelingen vanuit het bestuur. vergadering over dit onderwerp. De vergadering gaat voorzichtig per acclamatie akkoord met het voorstel. De dames Regina Op de Beek en Saskia Eggink geven zich op om vanuit de leden hierin mee te willen denken. Het financiële verslag 2017 wordt toegelicht door de penningmeester en wordt door de vergadering goedgekeurd per acclamatie. De financiële administratie is op 7 maart jl. gecontroleerd door de heren Co van der Valk en Jan Stigter; er zijn geen onrechtmatigheden geconstateerd. Het voorstel van de kascom- missie om de penningmeester te dechargeren wordt door de vergadering per acclamatie geaccordeerd. Wel wordt opgemerkt dat er slechts 150 leden de contributie voldoen per automatische incasso. Het merendeel moet handmatig worden verwerkt. Dat is een behoor lijk tijdrovende klus dus wellicht is dit een uitdaging voor de nieuwe penningmeester. Per 25 mei a.s. wordt de Algemene Verordening Gegevensbescherming van kracht. Er wordt momenteel hard gewerkt om alle zaken die hierop betrekking hebben in kaartte brengen zodat we aan de nieuwe regelgeving kunnen voldoen. Vergrijzing en langzame daling van ons ledenbestand is één van de impulsen om na te denken over de toekomst van onze vereniging en welke rol we de komende jaren willen spelen in het maatschappelijke veld. Vanuit het bestuur willen we graag aan de slag om dit denkproces te starten in samenwerking met onze leden en commissieleden, dit onder de naam team "Kijk op de Toekomst". De uitkomst hiervan wordt gepresenteerd op de najaarsvergadering in november 2018. De heer Bert de Kok, lid van de vereniging, is bereid dit proces te begeleiden en ook hij vertelt de Dhr. Hans Erbrink wordt benoemd tot nieuw lid van de kascontrolecommissie, Mw. Wil Obbink is bereid als reserve-lid aan te treden. N.a.v. een vraag vanuit de leden wordt uitleg gegeven over Stichting Steunfonds Stad en Lande en de ANBI-status hiervan. De jaarrekening hiervan wordt jaarlijks op de website vermeld. Na 25 jaar bestuurslid te zijn geweest nemen we afscheid van penningmeester Cor v.d. Linde. De vereniging verliest in hem een markante persoonlijkheid, iemand die de centjes beheerde op een behoudende en verstandige manier. Hij was lid van het dagelijks bestuur waarin hij actief meedacht en daarnaast was hij door zijn kennis en jarenlange ervaring het "geweten" van de vereniging. Cor blijft nog wel lid van het bestuur van Stichting Steunfonds Stad en Lande. Uit handen van de voorzitter en secretaris ontvangt hij een attentie en een bos bloemen. Vanuit het bestuur worden Mw. Lydia Mol- Sipman en de heren Gé Berghout en Christan Zantboer voorgedragen om te benoemen als nieuwe bestuursleden. Tevens geeft Edzard Gelderman aan het voorzitterschap van onze vereniging op zich te willen nemen. De vergadering gaat per acclamatie akkoord met deze voordrachten zodat het bestuur nu uit 9 personen bestaat. Vanuit onze commissie Tijdschrift worden door Mw. Ineke vd Broek de resultaten van het lezersonderzoek gemeld. Er zijn ruim 150 ingevulde formulieren retour ontvangen wat een enorm goed resultaat genoemd mag worden. De commissie dankt iedereen voor alle tips en informatie. Dhr. Wijnand Renden meldt vanuit de commis sie Jaarboek (Kroniek) dat er nu al voldoende artikelen voor de editie 2018 zijn ontvangen. De commissie is ook verheugd te kunnen melden dat de commissie binnenkort zal worden versterkt met de heer Jop Steenhof de Jong. Dhr. Peter Vleugel praat de vergadering bij over de komende excursie naar Brussel op 1 september 2018. Op 17 augustus wordt i.s.m. het Stadhuismuseum een lezing verzorgd over het bijpassende onderwerp "Europese samenwerking". Een stukje historie, de huidige toestand en de toekomst zullen worden belicht. Mw. Ria Geluk informeert de aanwezigen over Open Monumentendag op 8 september en benoemt verschillende activiteiten van de musea op ons eiland. Tevens wordt de vergadering bijgepraat over de vorderingen van de twee projecten Bunkers en de Ramp Schouwen-Duiveland. Dhr. Co vd Valk geeft zich op om mee te denken in de commissie PR. Hierna vermeldt de voorzitter nog een willekeurige greep uit de onderwerpen waar de commissies planologie, monumenten en cursussen zich mee bezig hebben gehouden zoals het fietspad Roterijdijk Dreischor, zonneparken en energietransitie, herijken lijst gemeentelijke monumenten, de Ronde Weel en de cursus Geschiedenis Leeft! De voorzitter dankt alle commissieleden die zich het afgelopen jaar hebben ingezet hebben voor onze vereniging. Vanuit de rondvraag wordt gemeld dat David Schorer zal aftreden uit de Stichting Steunfonds Stad en Lande. De voorzitter meldt dat hij zelf bereid is de vrijgekomen plaats in het fonds in te nemen. De vergadering gaat per acclamatie akkoord met deze oplossing. Dhr. Co vd Valk vraagt of er bij het organiseren van ledenvergaderingen rekening gehouden kan worden met voldoende dichtbijgelegen parkeerplaatsen. Na de pauze geeft de heer Jaap Schoof een presentatie over de evacuatie en hulpverlening tijden de Watersnoodramp 1953. Na afloop dankt de voorzitter alle aanwezigen voor hun komst en sluit de vergadering. Joyce van Dijke-Vermeulen, secretaris

Stad en lande | 2018 | | pagina 16