van de vogelwacht "Schouwen- Aan de leden van de vogelwacht "Schouwen-Duiveland" Geachte leden Het bestuur van de vogelwacht "Schouwen-Duiveland" heeft gemeend het contact tussen haar en de leden onderling te moeten verste vigen door de uitgifte van een verenigingsblad, dat elk kwartaal zal verschijnen en gratis aan de leden zal worden toegezonden. Zij koestert de verwachting, dat de uitgifte van een dergelijk blad aller instemming zal hebben. De inhoud van het blad - waarvoor elk lid bijdragen kan inzenden - zal uiteraard in hoofdzaak betrekking hebben op het wel en wee van de vogelwacht en op de vogelbescherming in de ruimste zin. De redactie zal voorlopig worden waargenomen door het bestuurs lid de heer L. Kouwen, Hogezoom B.79 Renesse, aan welk adres bijdragen voor het blad dienen te worden gezonden. Teneinde over voldoende kopij te kunnen beschikken en het blad aantrekkelijk te houden, verzoekt het bestuur de leden niet te schromen hun bijdrage(n) in te zenden. Hierbij wordt o.m.gedacht aan trekwaarnemingen, de aankomst in het voorjaar van terugke rende broedvogels, bijzondere vogelwaarnemingen, de eerste koe- koeksroep enz. enz. Er is voor hem of haar die in de natuur ogen en oren de kost geeft, altijd wel iets waar te nemen dat het ver melden in ons blad waard is. Er zal voorts getracht worden de leden, die daarvoor hun tijd en kennis ver beschikking willen stellen, te animeren zo nu en dan een meer technische bijdrage te leveren. Alle begin is moeilijk, maar het bestuur vertrouwt er op dat vele leden er toe zullen bijdragen het nieuwe verenigingsblad tot een sukses te maken. Er is lang gezocht naar een geschikte naam voor het blad. Er zijn legio vogelnamen, maar het was toch wel gewenst een naam te kiezen van een vogel die specifiek "Schouws" is. Denken wij aan Schouwen- Duive land, dan denken wij ook aan meeuwen en sterns, waarvan flin ke kolonies worden aangetroffen. Grote sterns, Noordse sterns, Dwergsterns en Visdiefjes zijn alle sterns. De latijnse soortnaam is echter "Sterna". Een verzamelnaam dus voor alle soorten sterns. Het komt het bestuur voor dat de naam "Sterna" het dan ook wel zal doen. Moge "Sterna" er tot in lengte van dagen toe bijdragen de vogel beschermingsgedachte levendig te houden, opdat niet alleen die vogelsoorten behouden blijven waarvan wij op Schouwen-Duiveland elk jaargetijde kunnen genieten, maar opdat ook soorten die tot nu toe niet of in geringe mate voorkomen, in groter aantal het eiland als woonplaats zullen gaan kiezen. Het bestuur.

Sterna | 1956 | | pagina 1