3 soort hier ook wel waargenomen maar een vaste broeder werd hij niet. Wij hopen dat dit in de toekomst nu wel het geval mag zijn en dat van een"zodanige vermeerdering kan worden gesproken dat deze- mooie steltloper spoedig ook op andere plaatsen te zien zal zijn. De derde is de staartmees, die op twee plaatsen op Haamstede met pas uitgekomen jongen werd gesignaleerd, de vierde de Engelse ge le kwikstaart, die in de buurt van Westenschouwen broedt. Onze laatste nieuweling is de "boomvalk" een kleine roofvogel die tot nu toe' vrijwel uitsluitend in het oosten van ons land voorkwam. Insiders weten nog de tijd dat deze vogel, ook wel in de buurt van Schuddebeurs voorkwam doch dit is jaren geleden en met recht r kunnen wijzzeggen dat het hier een nieuweling betreft, warte zwaan. Op het eind van mei werd in de Koudekerkse inlage een zwarte zwaan waargenomen die kennelijk uit particulier bezit was ontvlucht. Enige dagen later werd deze vogel te Kerkverve gesignaleerd en al daar opgevangen, Door bemiddeling van eèn.lid der vogelwacht werd de zwaan naar diergaarde "Blijdorp" te Rotterdam overgebracht. Het was de Heer van Goudswaard uit Renesse- die zich over deze zeldzame verschijning ontfermde en de Heer G.Lysen uit Voorburg, die voor het vervoer naar Blijdorp zorgde.. Ofschoon hij aan Zijpe -x92 auto's voor zich had, kon hij dankzij de zwarte langhals, die in een jutezak naast hem had plaats genomen en veel bekijks had, als no. 1 de pont op.! Zo moet het gaan bij dergelijke- vondsten, dat men het advies krijgt be,l de Vogelwacht maar op;! buitenlands bezoek. Op JO mei (Hemelvaartdag) ontvingen wij als gasten een aantal leden van.onze Belgische zustervereniging "De Wielewaal" van de afdeling Oostende, die onder leiding veen de heer A.Rodts uit Leffinge, met drie auto's reeds vroeg in de morgen de reis naar Schouwen-Duiveland hadden aanvaard. Da aankomst te Zijpe werd allereerst een bezoek gebracht aan het Dijluxaterwaar ons lid, de heer Hoogerhuis, zich bij het gezel schap voegde. In dit reservaat verden de legsels van de vele klu ten, kokmeeuwen, visdiefjes en stran doleviertjes aangetroffen en met belangstelling bekeken. Vervolgens werd een kort bezoek gebracht aan ons lid Moeliker te Schuddebeurs, die dit jaar wederom enige jonge reigers groot brengt. De reis werd vervolgens voortgezet naar de inlagen onder Eerkwerve.Hoewel de daar aanwezige vogeleilanden niet konden worden bezocht, v/as er toch veel te zien. De vele aanwezige scholeksters (jarige), slobeenden, bergeenden, rose grutto's, steenlopers en bonte strandlooers hadden uiteraard de volle belangstelling der be zoekers Git de afscheidswoorden van de heer Rodts hebben wij kunnen opma ken- dat deze excursie bij de deelnemers zeer in de smaak was Geval len. Het v/as ons een genoegen onze Belgische vogelvrienden iets te kun nen laten zien van onze vogelrijkdom en wij zijn gaarne bereid hen in het volgende jaar nader kennis te laten mali en met het vogelleven in de Westhoek. Z w a 1 u w e n. Evenals elders in het land, is de Vogelwacht voornemens in het ja-ar 1958 een telling te doen houden van het aantal broedende zwaluwen. Vermoed wordt da t de zwaluwenstand in Nederland achteruit gaat en wil daaromtrent zekerheid hebben. Hoewel de wijze waaror deze telling zal olaats vinden nog niet is uitgewerkt, verzoeken"wij de leden reeds nu te willen nagaan waar dit jaar zwaluwen broeden of jieoD.m gebroed. De vogelwacht kan dan in het komende jaar beschik ken over de nodige gegevens. Wij treffen op ons eiland drie soorten zwaluwen aan en wel ae boerenzwaluw, de huiszwaluw en be gierzwaluw. Deze laatste soort komt echter niet voor telling in aanmerking.

Sterna | 1957 | | pagina 3