ter vogeltrek waarneemt en vogels de toren omzwermen, wordt de spe ciale verlichtingsinstallatie in werking gesteld. Alle uitstekende delen der vuurtoren worden don. met een enorm aantal vogels bezet, die zich. daar zolang ophouden totdat het weer voor verder trekken gunstiger wordt of de dag aanbreekt. Door deze maatregelen komt het maar zelden moer voor, dat vogels zich tegen de vuurtoren dood- vliegen. Ook andere belangrijke vuurtorens in ons land zijn van een dergelijke verlichtingsinstallatie voorzien. Zij, die daartoe in de gelegenheid zijn, raden wij aan in het na jaar eens een trekavond aan de voet van do vuurtoren mede te naken. Het is heel interessant te zien hoe duizenden vogels deze toren om zwermen en onder luid gekwetter daarop een rustplaats zooken. Het Hoofd van de Kustverlichting te Haamstede, de heer Megang moest zijn functie in verband met het hereiken van de pensioengerechtigde leeftijd op 1 augustus, j.l. beëindigen. Met genoegen zien wij als bestuur van de Vogelwacht terug op de vele activiteiten, die de heer Megang ook op het gebied van de vogelbescherming heeft ontplooid. Veel steun ondervonden wij van hem in de trektijd en geen moeite was hem te veel om ons op elk uur van de dag op de hoogte te houden van het vogelleven op en om de vuurtoren. Voor bijzondere vogelsoorten - in het belang van de wetenschap ver- zameld - zijn wij hem eveneens zeer erkentelijk. Wij wensen de heer M. met zijn vrouw-nog vele rustige jaren toe en hopen op dezelfde prettige wijze te mogen samenwerken met zijn opvolger de heer van der Wijk. Convocatie, Burgh, september 1957. Aan de leden van de Vogelwacht Sc houwen-Duive1 and Uitnodiging tot het bijwonen van een lezing in Hotel Bom op 18 oktober te 20 uur (8 uur), De bestuursleden van de Vereniging voor Vogelbescher ming van Den Haag en Omstreken, de heren van Dongen en Regensburg de Mooy, zullen een causerie houden o- ver "W a a r o m Vogelwacht", aan de hand van een serie prc.ch.tige Kleurendia's en van gramo- foonplaten met geluidsopnamen. Voor zover hekend, zijn dergelijke- opnamen nimmer op Schouwen ten gehore gebracht. Introductie op deze eerste bijeenkomst van het najaar is toegestaan. Bamens het bestuur, de secretaris ÏF. H. Lysen»

Sterna | 1957 | | pagina 6