¥M=Di=Yg|liI4gSï="|cgg^v||-BgjY|iMg" VERENIGINGSBLAD Be Jaargang. Nr.2 Juni ':958 JAARVERGADERING 1958 In de avond van 24 mei werd in hotel "Het Wapen van Burgh" de jaar vergadering gehouden. Deze late datum was gekozen om ook leden van buiten het eiland gelegenheid te geven de vergadering bij te wonen. Bij afwezigheid van de voorzitter werd de vergadering geleid door de secretaris der vereniging, die de vele aanwezigen hartelijk welkom heette. Nadat de notulen van de vorige vergadering waren voorgelezen werd .de agenda punt voor punt afgewerkt. De aftredende bestuursleden Lysen en Kouwen, werden bij acclamatie herkozen. liet financieel beleid van de penningmeester (die nog altijd met een- tekort te kampen heeft) verwierf de goedkeuring van de vergadering. De secretaris deed mededeling van de plannen tot het inrichten van een kleine tentoonstelling in een daartoe in te richten schuur te Burgh. Drs. Mennema, die de stimulans is geweest bij de tentoonstelling op het hart de, orga- onderschatten. Men zal met "Rotterdammers waarheen drukte het bestuur nisatie van een en ander vooral niet te talloze problemen te kampen hebben. Verwacht wordt, dat b.v, op regenachtige dagen vele badgasten deze tentoonstelling zullen bezoeken. Er zullen echter vele leden zich beschikbaar moeten stellen om bij rondleidingen enz. behulpzaam te zijn. Vervolgens werd medegedeeld, dat in het begin van juli wederom een Vertrek vanaf Scha- nader ingelicht, (ZIE DE CüN- tocht naar "De Hompelvoet" zal worden gemaakt, rendijke. De leden worden hierover nog VOCATIE ELDERS IN DIT NUMMER Tijdens de rondvraag dankte dé heer Erancke van de Dienst der Her verkaveling, de secretaris voor het zeer vele werk dat hij ook dit jaar weer voor de Vogelwacht deed. De mededeling dat zijn Dienst oe langrijke vogelbroedplaatsen zonder meer in haar egalisatieplannen betrekt, is niet juist. Er wordt wel degelijk met die broedplaatsen rekening gehouden en de belangrijkheid daarvan wordt steeds voor o-- gen gehouden. (Elders in dit nummer wordt nog een nadere beschouwing over dit onderwerp gegeven. Na de pauze hebben de aanwezigen kunnen genieten van een aantal dia-» positieven, op het scherm gebracht door de heren Ds, J.I, van Strhaik, J.P.C.Boot en D.Hack. De. van Schaik opende deze rij met het vertonen van een aantal zwart wit plaatjes, die met Schouwen niets te maken hadden. Hoofdzakelijk vertoonde hij met zeer deskundige toelichting plaatjes van hier bijna ziet voorkomende vogels. De dia's werden gemaakt op het Kampereiland (dat volgens spreker nu verprutst is), het Naardermeer en de Beer, De heer Boot kwam met een gedeeltelijk nieuw aaiptedl kleurenplaatjes over insecten, vogel- en plantenwereld in de Westhoek. Er waren dia'-, bij van vaak voor het oog onzichtbare insecten, welke opnamen gemaakt moesten worden met behulp van vergrootglazen. Als laatste kwam de heer Hack, die ons meenam op een reisje door de Westhoek op het gebied van de plantenwereld. Velen waren diep onder de indruk van het machtige areaal vefn planten die men in de duinen kan vinden. Voor al de opnamen van de verschillende orchideesoorten waren prachtig. De heer Lysen sloot hierna deze zeer geslaagde avond, die o.m, vera bijgewoond^door leden van de ornithologische vereniging "De Wielewaal" uit België.

Sterna | 1958 | | pagina 1