-3- zecr ingenomen waren met zijn rondleidingen en met onze vereniging Een tweede gevolg van het bezoek van die dagen was de uitnodiging aan [de heer J.P.C,.Bopt, om in België énige malen zijn kleurendia's te ver- tonen. EXCURSIES Op zaterdagmiddag vóór Pinksteren werd een excursie gehouden langs de diverse vogelbroedplaatsen op Schouwen-Duiveland. Een 60-tal vogelvrienden, waaronder vele van buiten het eiland, nam aan deze excursie deel. Ra te Burgh met een autobus en enige particuliere auto's te zijn ge start, voerde de tocht achtereenvolgens langs de. Koudekerkse inlagen, de Wev'ersinlagede Cauwersinlagede inlage bij Ouwerkerk en het Dijk- water. Bij elk der inlagen weid gestopt om de deelnemers de gelegenheid te stellen het vogelleven rustig te observeren.. Het was de eerste maal, dat een door de Vogelwacht uitgeschreven excursie leidde langs de Cauwersinlage en de inlage bij Ouwerkerk. Eerstgenoemde inlage bevat tal van eilandjes, waarop kokmeeuwen, vis- uiefjes en scholeksters nestelen. Helaas zijn de aan die inlage gren zende "karrevelden,: voor de vogelstand verloren gegaan door egalisa tie en dislnage. Wij hebben de indruk gekregen, dat deze "karrevelden" na deze "dure" behandeling als cultuurgronden nog waardeloos zijn. In elk geval is met de "karrevelden" een door kluten veel bezocht broedterrein verloren geraakt. De inlage bij Ouwerkerk was voor 'vele deelnemers aan de tocht een openbaring en men roemde het prachtige uitzicht dat men daar vanaf ■de zeedijk heeft op de Oosters.chelde en het eiland Tholen. Via Oosterland werd de tocht voortgezet naar het Dijkwater, in welk broedgebied enige nestén van kluten en strandlopers werden bezichtigd, VooüaL de juist uitkomende strandlopers trokken veel bekijks. Over Brouwershaven en de Rampweg bij Scharendijke werd de terugtocht aanvaard. Deze excursie, die onder leiding stond van de heer Lysen, is alleszins geslaagd. Ook de aangekondigde geluidenexcursie van de Vogelwacht op tweede Pinksterdag mocht zich weer in een grote belangstelling verheugen. Ondanks het slechte weer werd des morgens te 6.30 uur gestart met 50 deelnemers. Deze excursie, die onder, leiding stond van Drs. Men-- nema en JvP.G.-Boot, voerde ditmaal naar en door het prachtige park van de buitenplaats "Gadra" a,an de J.J.Boeijesweg te Haamstede. Wat de vogels betreft was'liet weer te ongunstig om van een rijke vo gelzang te kunnen genieten. Niettemin konden de fitis en de tuin- fluiter worden beluisterd. In mindere mate lieten zich horen de to; 'tel, de koekoek, de grasmus, de groenling, het winterkoninkje, de vink,' de grauwe vliegenvanger, de merel en de lijster. Als intermezzo kregen de deelnemers de op die buitenplaats huizende kangoroe's te zien, waarvan er één haar jong triomfantelijk in haar buidel droeg. Op de terugweg trof men een paartje staartmezen aan, waarvan men hoorde, dat 'zij per plaatse broedden. Wij misten bij deexcursie de heer van den Oord, die zich voorheen reeds ettelijke 'malen beschikbaar stelde als leider op te treden. Door veranderd^ werkzaamheden is de heer van den Oord niet meer in de gelegenheid dikwijls op zijn geliefd Schouwen-Duiveland te vertoe ven., "r dit seizoen staan nog enige Belgische excursiebezoeken op het prog^mmawaarbij zo mogelijk de Vogelwacht Schouwen zal helpen om een en ander letterlijk in goede banen te leiden. Het zou prettig zijn, als de Provinciale Zeeuwse V.V.V. deze manier van gastheer spelen zou weten te waarderen, door een subsidieaan vrage gunstig te ontvangen. V 0GE1WACHTERS Zoals de leden bekend zal zijn, werd dit jaar door de vereniging een proef genomen met het aantrekken Van voge"lwq,chters (zonder be voegdheid), Deze proef kan als geslaagd worden beschouwd. De oproep in "Sterna" en enige artikeltjes in de Zierikzeesche Nieuwsbode" e. de "Prov, Zeeuwse Courant" heeft inderdaad succes gehad.

Sterna | 1958 | | pagina 3