J J S J VERENIGINGSBLAD VAN DE VOGELWACHT"SCHOUWEN-DUIVELAND" Ie Jaargang .Nr. 3 september 1958 DE TENTOONSTELLING De tentoonstelling, die van 2- tot 16 augustus in de gemeente- schuur van Burgh is gehouden, is een waar suoces geworden. In de allereerste plaats is dit te danken aan de directie van de |Kon. fabriek van bakkerijgrondstoffen "Zeelandia" te Zierikzee, diedoor kasten', tafels en verlichtings- n aestetische adviseurs, er stig en overzicht el-ijk geheel sa- jhet beschikbaar stellen van schotwerk, materiaal en bovendien door de hulp in is geslaagd een zeer verantwoordj men te stellen. Omdat er -dank zij vele leden en medewerkers- behoorlijk veel materi aal aanwezig was, kon de ruimte, die wat ligging- betreft buitengewoon geschikt is, volkomen aan de verwachtingen beantwoorden. Er was volop gelegenheid om van de. prachtige foto's van de heren |Verbruggen van van 't Oever te genieten. Het diorama is zakformaat, waar meer dan 30 vogels en enkele die— ren(egel, verwilderde kat, bunzing, enz.) is verwerkt was, kon dank zij de vele schijnwerpers ook goed bezichtigd worden, Het duin met duin meertje, loof- en naaldhout met hun diverse bewoners plantenmateriaal, alles duidelijk van namen voorzien, en het vele mooie viel ook zeer in de smaak, e-foenals de maquette van de vuurtoren, die ook hier met zijn draailicht pronkte. Met zeer veel animo werd ook de grote schelpencollectie bestudeerd; op zwart karton geëtaleerd gaf het zeer duidelijk weer, welk een rijk dom het strand van Schouwen aan de speurders kan bieden. Ook de zoutflora -kweldergras, zeekraal, strandkruidverbond- waar van alle planten het tot op de laatste dag goed hebben uitgehouden, I ontlokte menig enthousiaste kreet Zeer goed voldeden ook de hier en daar geplaatste vogels en dieren, waarvan ruim 40 stuks de verschillende ruimten vulden. Een zeer levendig aandepl leverden de sterioskopen met oude, doch voortreffelijke, foto's. Honderden kinderen en ook veel oudóren hebben hier een tijd lang van genoten. En ten slotte het echt levende materiaal: het zee aquarium, Welk een groot aandeel heeft dit stukje "zeebodem" niet gehad in de aantrek kelijkheid van de expositie. De kreeft, de zee-anjelieren en anemomen, de hermiet-krab, zeepokken en andere bewoners van deze bruisende bei,. Inletterlijke en figuurlijke zin heeftv de Vogelwacht aan de weg getim merd met deze expositie; de pers heeft er veel toe bijgedragen om-de nodige bekendheid aan de tentoonstelling te geven. Van de opening, die door de burgemeester van BU-rgh oio hartelijke wijze werd verricht, verschenen zelfs foto's. De medewerking van de redacties van de Zie- rikzeesche Nieuwsbode en de Provinciale Zeeuwse Courant stelden .wij zeer op prijs De'sluiting, waarbij het bestuur de medewerkers had uitgenodigd om gezamelijk een kopje koffie te nuttigen, werd door de burgemeester.van Haamstede, in zijn kwaliteit van voorzitter van V.V.V., verricht. Het werd bijzonder op prijs gesteld, dat de heer Max Verbruggen maf zijn echtgenote en enkele vrienden voor deze sluiting uit België waren overgekomen. De tentoonstelling werd bezocht door ruim 2000 personen. Het aan tal betalende volwassenen bedroeg 968 idem jongeren 742 leden (gratis toegang) 214 jeugdleden (idem) 147 Slechts door de veelzijdige hulp konden we bovenstaand succes be reiken. Van "Zeelandia" is nog niet genoemd de zeer roijale wijze waar op men onze vereniging is tegemoetgekomen door het doen drukken van -het -

Sterna | 1958 | | pagina 1