I Daar het nog erg vroeg in het voorjaar was draaide het vogelleven I nog niet op volle toeren, maar niettemin werden talrijke putters ge- I zien en' beluisterd. Ook de kool- en pimpelmezen, heggemussen, wint I koninkjes, de geelgors en de groene specht gaven van hun aanwezi - I Het was voor de aanwezigen een welbestede ochtend. 4. "De Hompelvoet". -3- EXCURSIES I In de vroege morgen van de tweede Paasdag verzamelden zich een vijf- belangstellenden te Burgh. om deel te nemen aan een geluiden excursie in een der grote boomgaarden in die gemegJ&tTe. nder de aanwezigen zagen wij o.a. leden uit Zierikzee, Köordwelle en- Brouwer shave n Na een begroeting door de secretaris, brachten de leiders van de ex cursie, de heren Drs. J *Mennema en 'J.P.O.Boot, het gezelschap door de uitgestrekte boomgaard aan de voet van de binnenduinen blijk. Zeer interessant was het nest van een grote lijster, die bij de nest- bouw een gretig gebruik had gemaakt van de keuringscertificaten vr.u pas geplante jonge boompjes. Na de boomgaard werd nog een korte trip gemaakt door het "ZeePe", waar veel bergeenden te zien waren. In dat duingebied werden ook waargenomen de kneu en de veldleeuwerik. Op de terugweg -via de "Pasenhil" werd nog de kleine bonte specht I waargenomen. In- de middag van de tweede Paasdag werd ook een excursie gemaakt I naar de domaniale duinen. Aan deze excursie namen 75 personen deel Jen alle hebben wel zeer genoten van deze prachtige duinwandeling» Commentaar gavm ook nu weer de heren Mennen a en Boot. Ook ïh het duingebied was het vogelleven nog niet zo druk. Behoudens de vele (broedende) wilde eenden -wier rust niet werd ver stoord, gaf de kolonie der zilvermeeuwen nog maar weinig te zien. De aandacht ging op deze excursie dan ook meer naar de flora. Veel plantjes bloeiden reeds of maakten aanstalten daartoe. Ongetwijfeld hebben de deelnemers aan dit uitstapje veel genoten. Een geluidenexcursieonder de deskundige leiding van de heren van den Oord en Boot, werd in de morgen van de tweede Pinksterdag ge maakt door de prachtige bossen behorende bij het slot "Haemst ede De temperatuur was op deze vroege morgen verre van aangenaam, maar dit had vele er niet van weerhouden vroeg uit de veren te komen om zich deze unieke gelegenheid niet te laten ontgaan. Bij elke door de vogelwacht uitgeschreveh scursie blijkt weer hoe en thousiast door velen daaraan wordt deelgenomen en met hoeveel inter esse wordt geluisterd naar de deskundige uiteenzettingen van de lei ders Het bos bleek vele bewoners te herbergen en allom klonk het gezang geroep van de gevederde vrienden. Een "zwartkop" (tuinf luit er) veigastte het gezelschap op zijn melo dieus gezang en node werd na deze leerzame tocht het bos verlaten. Een woordvan dank aan de eigenaars van het "Slot" voor de welwillend heid waarmee zij aan ons verzoek om de excursie te mogen houden zin tegemoet getreden, is hier zeker op zijn plaats. Bij deze excursie waren ook present een grote groep jeugdleden onder de enthousiaste leiding van de hopman der padvinderij, de heer Paret uit Bprendrecht. Deze hopman, afkomstig uit Schouwen, leeft, gezien de vele isorrespondentie met de Vogelwacht, intens met onze vereni ging mee Dat al "zijn jongens" meelevende jeugdleden zijn is voor hem vanzelf sprekend. Meer dan 20 heeft hij om zich heen verzameld en ieder jaar komt hij, als het enigszins kan, naar ons eiland toe. Wij hopen dat de heer Paret, die enige tijd op doktersadvies rust moet houden, spoedig weer in staat zal zijn er met zijn jongens op uit te trekken. Een naam, dié velen na de op 2e Pinksterdag daarheen gehpuden boot tocht, niet gauw zullen vergeten. Toen het beurtschip van G-ebrs. de Jonge omstreeks 13.50 uur uit de*'" haven van Soharendijke vertrok hadden ongeveer 90 deelnemens, ondanks de gure wind, van een goed plaatsje voorzien op het dek. Het v/as zonnig weer en dermate helder, dat een aangename middag in het vooruitzicht lage -Om-

Sterna | 1959 | | pagina 3