- 2 - Onderzoek stookolieslachtoffers Voldoende opgaven tot medewerking voor onderzoek naar stookolies offers zijn binnengekomen, zodat Januari 1960 gestart kan worden. De hele kustlijn van ons land is dan nagenoeg bezet, zodat het RIVON (El instituut voor Veldbiologisch Onderzoek t.b.v. het Natuurbehoud) Sci wen niet meer als een zwakke schakel in hun keten hoeft te beschouw Ons bestuurslid, de heer J.Viergever, heeft duidelijke omschrijvin instructies en tekeningen vervaardigd en deze zijn op zeer duidelijke' ze door "Zeelandia" te Zierikzee vermeerderd. Van de tekeningen zijn tocopieé'n gemaakt en overtrokken met een laagje plastic. Dit materiaal ontvangen alle medewerkers in bruikleen. Een vogelasyl Het ziet er naar uit, dat een hartewens vervuld is geworden! Een van de leden uit Burgh - de heer Pronk, onderwijzer aldaar - wil graag de zorg op zich nemen voor de zieke vogels. Daarom "pronkt" naast het huis van de heer Pronk thans een grote van gaas annex houten nachthok. Het gaas is door bemiddeling van de Timmerman te Zierikzee op voordelige wijze in ons bezit gekomen. Plots is dus de Vogelwacht een asyl rijk geworden. De eerste dagen werden helaas slechts vergiftigde vogels binnengebn waartegen natuurlijk niet veel kruid gewassen bleek te zijn. Een kiekf dief, opgevangen in de duinen, kwam na een verblijf van enige dagen? gezond op de wieken. Ongetwijfeld zullen er nog vele andere vogels van diverse pluimage it uit gaan en "Sterna" zal u hiervan natuurlijk trouw op de hoogte houd Filmavond De bekende ciniast-vogelkenner Simon de V/aard uit Rotterdam, verz de een avond voor de Vogelwacht op 17 november j.l. in hotel de Kosl te Burgh. Voor een stampvolle zaal vertelde de heer de V/aard over zi reis, via Denemarken en de Noorse fjorden, naar de Noordkaap. Zijn ti jante verteltrant en de door hem vertoonde kleurendia's en kleurenfi gaven de aanwezigen een goede indruk va„n het stedenschoon en het dik wijls woeste natuurschoon in deze Skandinavische landen. Prachtig wai de opnamen van de "middernachtzon" in het hoge noorden, de Lappen ii Finmarken, een door duizende Papegaaiduikers bewoond rotseilandje en broedende Drieteenmeeuwen in de kozijnen van pakhuizen in een Noors k sersplaatsje Doordat de Vogelwacht een extra autobus over het eiland deed rijde waren ook buiten de Westhoek wonende leden in de gelegenheid deze we zeer mooie avond bij te wonen. Op deze filmavond was de zaal de Koster enigszins "in stijl" aange kleed door opgehangen vogelfoto's, nestkastjes, voederbakjes, enz. De heer De Waard werd ingeleid door de secretaris der vereniging, die ook na afloop de avond sloot met waarderende woorden aan het adr van Simon de V/aard en de aanwezigen dankte voor de betoonde belangst TREKGEGEVENS Op 30 juni j.l. kwam een vliegtuig bij het landen op het vliegveld f Gilze-Rijen in botsing met een blauwe reiger, die deze botsing niet 0 leefde. Deze vogel bleek op 9 mei 1959 als nestjong te Schuddebeurs zijn geringd. Hoewel de spreeuw als regel tot de trekvogels gerekend kan worden de in het winterhalf jaar hier verblijvende spreeuwen meestal uit nooi lijke streken komen, werd een in januari 1955 te Renesse geringde spi op 19 juni 1959 (dus 4 jaar later) aldaar in verse toestand dood aan troffen. In de domaniale duinen werd in het begin van november een goudvin k gesignaleerd. Bezitters van onze lijst van broedvogels, trekkers en dwa.algasten op Schouwen (uitg.1958) worden dan ook verzocht deze lijs als volgt aan te vullen; Bladzijde 4-, onder sneeuwgors, bij te schrijve goudvink - Pyrrhula Pyrrhula.

Sterna | 1959 | | pagina 2