(keuze uit kunstzwaluwnestnestkast, set van kerstkaarten met enve loppen) De jeugd kan ook meedoen, een aparte prijs voor het "beste onderwerp hiervan wordt beschikbaar gesteld, voor de overige gekozen onderwer; ook 4 troostprijzen, zie boven. Voor vaste regels: Naam Doel Uitvoering Adressen v. opgave - Vogelwacht Schouwen en Duiveland jaarcontr. ƒ.2,Sterna als kwartaalorg. - vogelstand te behouden en uit te breiden. - 25 bij 40 cm. zwart en één kleur of ten hoogste 2 kleuren. - t.n.v. penningm. Vogelwacht giro 59368 bestuursl. Renesse tel.375 Burgh tel.414 Inzenden vóór 1 Maart 1960 Namens het bestuur, De secr. N.H.lysen AANGEBODEN a. Sedert korte tijd stelt Vogelbescherming uit Amsterdam kunstneste voor zwaluwen beschikbaar. Omdat er nog al wat animo op. Schouwen voor blijkt te zijn, verleen de Vogelwacht graag medewerking tot distributie van deze nesten. De prijs bedraagt ƒ.2,50. Te bestellen bij de penningm. na stortinj van dit bedrag per giro no. 59168. b. Aangemoedigd door het gunstige resultaat van de reeds opgehangen kasten, is er een grote kans, dat de Technische School te Zierik binnenkort weer met de aanmaak begint. Haast U daarom weer met If bestelling. Per lid niet meer dan 1 kast. Storting van ƒ.2,50 op no. 59168, Penningm. Vogelw. te Burgh, Weeldeweg B 196. De Heer Kouwen te Renesse, tel.375 (01116) zal voor de verdeling dragen. Bij de penningm. kunnen ook eenvoudige voederkastjes worden beste na storting van ƒ.1,Deze moeten tegen een schuur, boom of ie dergelijks worden bevestigd. Ook deze kastjes zijn door de leerlir. van bovengenoemde school gemaakt, c. Enige tijd geleden vestigden we in Sterna de aandacht op de doorg sneden autobanden, die op vele plaatsen in de domaniale duinen g vuld 'met water, op de vogels liggen te wachten.. Weggewerkt in de grond, blijkt het een buitengewoon practisch mid te zijn, om de vogels vlak bij huis waar te nemen. Dergelijke doorg sneden autobanden, dus geheel voor het gebruik gereed, kunt U oo de penningm. bestellen, na storting van ƒ.1,op diens giro no. d.« Zeer in de smaak zullen ook zeker de mooie kleurbriefkaarten val die voor "Vogelbescherming" zijn gemaakt. Het zijn mappen van 12 s de kosten bedragen ƒ,1,75. Erg fraai zijn ook de kerstkaarten, die ter ook bij andere gelegenheden gebruikt kunnen worden en die met veloppen te koop zijn. 12 kaarten en 12 env. kosten samen ƒ.2,50. Gezien de prijs van de doorsnee kerstkaarten, die thans hoe lange meer in trek zijn, is deze prijs niet hoog te noemen. Beide mappen na storting van de bedragen op rek. van de penning, verkrijgbaar. e. Zolang de voorraad strekt zijn er ook nog kleine boekjes ƒ.0,25 verkrijgen. Bedrag overmaken op rek.penning. "Vogelbescherming is mensenplicht". "Stookolie bedriegt onze kusten". f. Tegen een aanmerkelijke reductie kunnen de leden van onze Vogelw het onlangs uitgekomen boek van Marcel Verbruggen in hun bezit l gen. (Inlichtingen bij de secretaris) Al blijft het natuurlijk een vrij grote uitgave, het is echter een standaardwerk, een cadeau voor het leven! - 6 -

Sterna | 1959 | | pagina 6