- 2 - Nestkasten Zoals reeds eerder werd bericht, heeft de Vogelwacht thans wederom een grote hoe veelheid nestkasten voorradig. Omdat deze voorraad is meegevallen, kunnen de leden thans meer dan één kastje aar. kopen. Ze hebben dan zelfs nog een reductie van ƒ.0,50, 2 Kastjes kosten dan f.4, Met het oog op het seizoen kunt u ervan verzekerd zijn, dat u het bestelde per om gaande ontvangt Ons bestuurslid de heer 1.Kouwen, Capelweg lS te Renesse (Tel.01116-375belast z gaarne met de bestellingen. Betaling kan contant aan hem geschieden of u kunt de verschuldigde kosten overmaken op het gironummer 59368 van de penningmeester van Vogelwacht, Weeldeweg te Burgh. Een spreeuw, die in januari 1955 te Renesse werd geringd, werd op 1 september 195 •'"'te Haamstede dood aangetroffen. In juni 1957 werd te Haamstede een jonge zilvermeeuw geringd. De vogel werd op 13 oktober 1959 als stookolie-slachtoffer aangetroffen in de Vissershaven te IJmuide Telkenjare worden in de kolonie te Schuddebeurs een aantal jonge reigers geringd door de terugmeldingen blijkt steeds meer in hoe korte tijd deze jonge vogels vlieg vlug zijn en grote afstanden afleggen. Zo werd op 9 mei 1959 oen jonge reiger geringd, die op 19 september d.a.v. werd g schoten te Figuera da Poz (Beira Litorial) in Portugal. Ook een op 9 mei 1959 te Haamstede geringde jonge grutto viel als slachtoffer vari een jager in Portugal en wel op 15 augustus 1959 te Ria de Aveiro (Beira Litorial 5 februari: leeuwerikdruk jubelende in de duinen; 29 februari: wulp in nestgebied in de duinen; 2 maart de grutto op Schouwen aangekomen; 7 maart een grote groep kluten arriveerde in de Koudekerkse inlagen. Mogen wij in dit verband van de leden op Schouwen en Duiveland opgave ontvangen va de datum waarop zij dit voorjaar a. de eerste zwaluwen hebben gezien b. de eerste sterns hebben waargenomen c. de eerste wielewaal hoorden d. de eerste gewone tortels hoorden e. en voor het eerst de koekoek? Even een briefkaartje aan de heer L.Kouwen, Capelweg 16 te Renesse, met de naamt do vogel en de datum van waarneming is voldoende. Een voldoende aantal leden heeft zich thans aangemeld om op gezette tuiden het sti te inspecteren op stookolie-slachtoffers. Omtrent de jaarwisseling vertoonde het Schouwse strand wel een treurige aanblik. Tientallen zeevogels - voor het merendeel zwarte zee-eenden - waren als slabhtoff van op zeo ronddrijvende stookolie op het strand terecht gekomen om daar uitoindel de dbod te vinden. Er zijn wel internationale rogels gesteld betreffende het lozen van stookolie opi maar de controle op de naleving van deze regels is zeer moeilijk. Daar komt dan nc bij, dat schoepsrampen ongewild stookolie op zeo kunnen veroorzaken. Bij de gehouden inspecties (ook langs de. zeedijken) in de maanden januari en februs j.l. vond men de navolgende soorten en aantallen vogels: Trekgegevens VOGELWAARNEMINGEN STOOKOLIE-SLACHTOPPERS Roodkeelduiker Parelduiker Fuut Dodaars Noordse stormvogel Jan van Gent Zwarte zee-eend Grote zee-eend Zilvermeeuw Stormmeeuw Dri et e enmeeuw 5 1 2 2 1 2 110 5 1 2 1

Sterna | 1960 | | pagina 2