5o ,jaargang No. 2 Juni I960 SHENIGINGSNIEUWS Lezing I ide avond van 26 maart j.l, trad in hotel "Het Wapen van Burgh" te Burgh, voor de Vo- ïlwacht op de onderwijzer Karei Schot uit Rotterdam. Aan de hand van door hem getoonde ia's, vertelde de heer Schot over zijn ervaringen, gedurende enige jaren opgedaan met de srzorging in zijn schoolklas, van zieke en gewonde vogels. Van de talloze vogels van al- srlei soort en waarvan het aantal jaar op jaar is toegenomen (in 1959 1391 exemplaren), sa een bepaald aantal met veel zorg en geduld weer gezond en wel in vrijheid worden ge teld. Naar de mening van de heer Schor, zijn stookolieslachtoffers vrijwel altijd hopeloze svallen. De wijze waarop spreker zijn leerlingen in dit werk betrekt, dwingt ieders bewon- sring af en dit werk moet wel van grote opvoedkundige waarde zijn. Ook vertelde de heer shot van de wijze waarop hij er dikwijls met een groepje leerlingen op uit trekt om in de sgeving van zijn woonplaats dier en plant te gaan bestuderen en alzo bij de stadsjeugd Lefde aan te kweken voor al vrat in de natuur leeft. Zijn ervaringen daarmede opgedaan, ijn gunstig en het was frappant te zien hoe de leerlingen zich inspanden om de te ver- orgen vogels weer in goede toestand te brengen. Uitermate belangwekkend waren de beel- en van in de schoolklas rondvliegende- en bij de leerlingen zittende vogels, et bestuurslid, de heer J.P.C.Boot, die de spreker eerder had ingeleid, dankte hem na floop voor de prettige en. onderhoudende wijze waarop de aanwezigen met het mooie werk m de Rotterdamse "Vogelklas" in kennis waren gesteld. a de namiddag van diezelfde dag trad de heer Schot te Renesse op voor een zeer groot antal jeugdleden, die onder leiding van de heer Zevering in het Dorpshuis aldaar waren ijeen gekomen. ie zieke of gewonde vogels aantreft, kan deze ter verpleging doen bezorgen of opzenden aar Karei Schot, Lede no.65 te Rotterdam (Z). Tel.174186. Lezing II oor de op dinsdag 29 maart j.l. te Burgh gehouden gecombineerde Nuts- en Vogelwacht- vond, bestond grote belangstelling. Op deze avond hield de Belgische Heer Joh.van DLjck, en causerie over Zweden. Uitvoerig schetste spreker de omstandigheden waaronder de gast- rije Zweden en Lappen leven en de zeer lange winters doorbrengen. Uit de door de heer an Dijck getoonde kleurendia's bleek wel, dat de betrekkelijk korte zomer in het land er Lappen veel schoonheid brengt. De woeste schoonheid van het Skandinavische gebied as door de heer van Dijck met veel kennis van zaken op de gevoelige plaat vastgelegd en et dankwoord dat de voorzitter van het Nut na afloop tot de spreker richtte, was ze- )r namens alle aanwezigen. meker was op deze avond verwelkomd door ons bestuurslid, de heer J.P.C.Boot. larvergadering groot aantal leden was in de avond van 19 april j.l. naar Burgh gekomen om in hotel tter aldaar de aangekondigde jaarvergadering bij te wonen. Nadat de heer J.P.C.Boot(door Bestuur als vice voorzitter aangewezen) de aanwezigen verwelkomd had, richtte hij »n bijzonder woord van welkom tot het erelid, de heer Vijverberg, de spreker van deze ■ond, Drs.Mennema en het bestuurslid van de West-Zeeuws-Vlaamse Vogelwacht, de heer Ikelaar. tier de ingekomen stukken was o.m. een uitnodiging van de Commissie Samenwerking Vogel- pscherming tot het deelnemen (door één lid) aan een te houden excursie in de Haagse dui- Jn. Voorgesteld werd dat het Bestuur een gegadigde zou aanzoeken. Ja het Hoofd van de R.I.V.O.N. was een schrijven ontvangen waarin met voldoening wordt ■sproken over het feit, dat nu ook de Schouwse Vogelwacht controle uitoefent op aange voelde stookolieslachtoffers. Jn de Secretaris van het Zeeuwse Landschap was bericht ontvangen, dat de zandplaat ■ompelvoet" in beheer van de stichting "de Beer" was overgegaan en dat werd ingestemd Jt het plaatsen op die plaat van verbodsborden door de Vogelwacht. Een controleur Vo lbracht was speciaal belast met toezicht op die zandplaat.

Sterna | 1960 | | pagina 1