- 2 - Aan een reeds eerder door B. en W. van Duivendijke geuite wens om samen met de Vogeli in het inlaagje bij Scharendijke een eilandje aan te brengen, kon nog niet worden tegi gekomen. Een der aanwezigen stelde voor een eilandje van pakken stro aan te brengen, en ander zal nader worden onderzocht. De notulen van de vorige jaarvergadering werden, na voorlezing, goedgekeurd. Dit wai het geval met het verslag van de Penningmeester, aan wie dank werd gebracht voor hel en belangloze werk, dat hij voor de vereniging deed. Gewag wordt gemaakt van het inmiddels gereedkomen van de in de duinen aangelegde ijst te Burgh, die buiten het ijsseizoen veel vogels belooft aan te trekken. Mits het ter se rustig blijft kan in die duinen een nieuw broedgebied ontstaan. Vervolgens worden de aftredende bestuursleden, de heren Zevering en Viergever bij aci matie herkozen. Besloten werd op zaterdag vóór Pinksteren per autobus een tocht te maken langs de ti naamste broedterreinen op het eiland, terwijl in de avond van die dag door leden var Belgische zustervereniging "de Wielewaal" een kleurenfilm zal worden getoond. De kwestie van het vergiftigen van vogels, die schade aan de landbouw toebrengen, u vervolgens een punt van bespreking uit. Het Bestuur van de Vogelwacht is er zich va; wust, dat houtduiven in veel te groot aantal in de Westhoek van Schouwen rondzwervei veel schade op gezaaide grond aanrichten. Bij het aanwenden van vergif ter bestri,jdia van deze vogels, worden echter voor het merendeel niet schadelijke vogels getroffen, bleek dit voorjaar weer duidelijk door de vondst van aantallen dode vinken, merels, ters en roofvogels (natuurlijke bestrijders van duiven). Dat aan dat vergif grote aas len vogels ten offer zijn gevallen, staat wel vast. Aan de aanwezige voorzitter van de Jagersvereniging op Schouwen-Duiveland wordt gei oen mogelijke intensiever afschot van duiven geen beter verdelgingsmiddel is. Deze 1 zitter deelt mede, dat de duiven voor een schutter moeilijk te benaderen zijn. Hij is wel bereid deze kwestie met andere jagers te bespreken. Een der aanwezigen deed de beveling de nesten van houtduiven intensiever op te sporen en te vernietigen. Oolc d zal een middel zijn om de duivenstand in te perken. Het Bestuur stelde vervolgens voor het Verenigingsblad te doen drukken bij een drukk De vergadering kan zich met dit voorstel verenigen als de kosten van het drukken ni veel hoger zijn dan die voor de gestencilde "Sterna". Deze zaak zal het Bestuur nada bezien. De secretaris deelt mede, dat door de Vogelwacht gecombineerde fotokaarten via de handel zullen worden verkocht a 0,95 per stuk. Het Bestuur ziet hierin, naast een ie winst ter versterking van de kas, een goede reklame voor de Vogelwacht. Op verzoek van het Bestuur zijn enige leden te Renesse, Noordwelle en Burgh-Haamsteè Zierikzee, er toe overgegaan om op gezette tijden met een groep jeugdleden het vrije 1 in te trekken. Hot doel van deze tochten is voornamelijk, om de kinderen in kennis ti stellen met de vele mooie en interessante dingen welke in de natuur te vinden zijn. komstig, maar in niet mindere mate belangrijk, is dat de opkomende jeugd een nuttige vrije tijdsbesteding geboden wordt. Er blijkt nog een te kort aan geschikte leiders te in de gemeenten Ellemeet, Serooskerke en Brouwershaven, Tenslotte brengt de vice-voorzitter dank aan de direktie van de Technische school t Zierikzee voor de verleende medewerking bij het vervaardigen van voederplankjes, ne kastjes en een aantal fraai uitgevoerde borden voor de broedterreinen. Een bijzonder woord van dank werd ook gericht tot de direktie van "Zeelandia" te Zierikzee voor l belangloze medewerking verleend bij het verzorgen van "Sterna" en tot de heer Pronk Burgh voor de moeite welke hij en zijn vrouw zich deze winter hebben getroost om ziet gewonde vogels te verzorgen. Na de pauze verkreeg Drs.Mennema het woord. Deze vergeleek de recreatieproblemen ro de grote stad mot die op het platteland. Spreker hield allereerst een vurig pleidoo voor het ongeschonden laten van de Schouwse Westhoek en hij waarschuwde er voor dat dien deze streek met nieuwe verkeerswegen, liefst tot aan het strand, zou worden do sneden, massa strandrccreatie niet uit zou blijven. Met de door de stedeling hier zo zochte rust zou hot dan wel gedaan zijn. Naar de mening van de heer Mermema moet ooi Vogelwacht zich met hand en tand verzetten tegen elke aantasting van het natuurschc in de kop van Schouwen. Aan de hand van fraaie dia's (kleurendia's), liet spr. de aanwezigen zien, dat rond een stad als Rotterdam nog uitgestrekte recreatiegebieden (polderlanden, rivieroeve enz.) aanwezig zijn, maar door de stedeling niet worden benut. Van hoog gehalte wars getoonde'dia's over het verdwijnende natuurreservaat "de Beer". Het was een zeer waardevolle avond, dank zij de voortreffelijke, prettige en gedegen nier, waarop deze bij uitstek deskundige, de verschillende recreatie-problemen aanso af en toe gekruid met fijne humor. Toen de vice-voorzitter tot besluit van deze avond waarderende woorden tot de sprei richtte, vertolkte hij ongetwijfeld de gevoelens van alle aanwezigen.

Sterna | 1960 | | pagina 2