- 3 - )oor het uitblijven van plotseling invallende koude - ook in noordelijke streken - verliep de najaarstrek zeer geleidelijk en de waarnemingspost 9,an de noordkant van Schouwen (zoals altijd des Zondagsmorgens hezet door mze leden Geleijnse en Duson) zagen op waarnemingsdagen niet die grote roepen vogels over het Brouwershavensegat komen, zoals dit andere jaren iel het geval kon zijn. Grote concentraties van trekvogels werden tot nu oe dan ook niet waargenomen. Uitzondering daarop was 14 oktober, toen op iet vliegveld Haamstede circa 300 kieviten zich ophielden. en zestal wilde zwanen werd op 29 oktober gesignaleerd toen zij, luid gakkend", langs de kust van n.o. naar z.w. vlogen. lp het "Verklikkerstrand" verbleef op 1 oktober een jonge rotgans. Ook lerd op dat strand op 7 november een mannelijke ijsgors gezien. e eerste bonte kraaien deden op 17 oktober ons eiland aan. en Grauwe Franjepoot werd op 24 september gezien bij het voormalige toomgemaal bij Flaauwers. nze boerenzwaluwen trokken weg op 25 september. ypisch was de trek van enige ooievaars die, koersend in z.w.richting, nige tijd rust zochten op de vuurtoren te Haamstede. ennelijk aangetrokken door de vele cadavers van aan myxomatose gestorven ilde konijnen, verbleven in de Verklikkerduinen een tweetal Ruigpootbui- erden. Wie deze forse roofvogels in de lucht heeft gezien, zal met be- ondering hun prachtige zweefvluchten hebben waargenomen. Onder bedoelde adavers hebben zij een goede opruiming gehouden. en jonge zilvermeeuw die op 27 juni 1956 te Haamstede werd geringd, werd ip 15 mei 1960 dood aangetroffen op Vlieland. at onze inlagen, ook gedurende de herfst van grote betekenis zijn voor e vogelstand, is algemeen bekend. Deze inlagen dienen niet alleen als itwijkplaats voor de honderden vogels die bij laag water in de Oosterschel- e fourageren, maar talrijke eenden van allerlei soort zijn daar te zien. en waarneming in de Koudekerkse inlage (oostelijk deel), op 15 oktober 1., leverde het volgende resultaat ops 00 wintertalingen. 20 wilde eenden. S bergeenden. 30 steenlopers. 50 wulpen. 5 kluten. Op 15 november werden daar geteld: 12 bergeenden 81 wintertalingen 5 wilde eenden 15 smienten 14 slobeenden 14 wulpen 6 kluten en op 12 november gehouden telling in de Wevers- en Flaauwersinlage le erde het volgende resultaat op; 00 wilde eenden smienten 50 wintertalingen 11 pijlstaarten 85 kuifeenden interv oedering oor zover nodig vestigen wij de aandacht van onze leden op de noodzaak ïze vogels bij strenge koude en vorst door de winter heen te helpen, t keukenafval, oud brood, vogelzaad, vet of een stukje spek en rotte Ppelen vinden bij onze gevederde vrienden grif aftrek. Een voedertafeltje al deze lekkernijen op te deponeren is wel gewenst met het oog op de itten. De kinderen zullen van zo'n tafeltje veel plezier hebben en daar- P zijn dikwijls vreemde vogelsoorten waar te nemen. De Vogelwacht bezit fg voedertafeltjes, die a ƒ.1,per stuk bij de redaktie van dit blad rkrijgbaar zijn. Aan dat adres zijn ook verkrijgbaar solide nestkastjes,

Sterna | 1960 | | pagina 3