^92sCL, V VERENIGINGSBLAD VAN DE VOGELWACHT "SCHOUWEN-DUIVELAND 5 e jaargang no.4. december 1960 Jaarwisseling. Bij de intrede van het nieuwe jaar wenst het Bestuur van de Vogelwacht alle leden en begunstigers veel geluk en voor spoed toe. Het spreekt de wens uit, dat ook 1961 wederom een groei van de vereniging te zien zal geven en moge dat jaar ons allen weer veel !,vogelgenotw verschaffen. Lezing I. Een reis naar de Zetlandeilanden en de daar aanwezige vo gelkolonies, was het onderwerp van de heer Paris uit Gouda, die in de avond van 14 oktober j.l. te Burgh voor de Vogel wacht optrad. Voor deze ontspanningsavond bestond grote belangstelling en terecht sprak de wnd.voorzitter der vereniging, de heer Boot, er in zijn welkomstwoord zijn vreugde over uit dat zo- velen, ook van elders van het eiland, aanwezig maren. Deze massale opkomst was voor hem een blijk te meer, dat het werk van de Vogelwacht op prijs wordt gesteld en dat de vereni ging een stevige plaats heeft ingenomen op de ranglijst der Schouwen-Duivelandse Verenigingen. Een sterke Vogelwacht zal in de toekomst een wapen kunnen zijn tegen een mogelijk te rigoureus ingrijpen in het bestaan de natuurschoon op het eiland. De heer Paris vertelde vervolgens over zijn meerdere reizen naar de n.n.o. van Schotland gelegen eilandengroep tussen Noordzee en Atlantische oceaan, waarheen nog maar weinig toeristen de weg gevonden hebben. Dit is niet zo verwonder lijk, gezien de langdurige zeereis, het ruwe klimaat, het soms barre landschap en de moeilijke wijze waarop de verschil lende eilanden onderling te bereiken zijn. Dat al deze moei lijkheden voor de heer Paris en diens echtgenote niet tel den, toonden wel de vervolgens door hem getoonde dia's en film over deze reis en van de verschillende vogelkolonies, die zij met veel moeite konden bereiken. Vooral de eilanden Noss en Eoula bieden voor de vogellief hebber veel schoons. Naast prachtige landschappen en ruwe, door weersinvloeden geteisterde rotsformaties, zijn daar te vinden de Jan van Genten, de Kuif Aalscholvers en de Grote en Kleine Jager. De filmopnamen van de kolonie Grote Jagers gaven wel een duidelijk beeld van de interessante gedragingen van deze roofmeeuwen. Een leerzame "vogelwachtavond"die zeker alle aanwezigen veel genoegen heeft verschaft en die met een woord van dank aan het adres van de heer Paris door de wnd. voorzitter werd gesloten. Voor deze avond had het Bestuur een gratis extra busdienst over het eiland georganiseerd. Lezing II. Op 20 oktober deden vele dorpen op Schouwen denken aan het plaatsje Hameien, waar de rattenvanger alsmaar kinderen om zich heen vergaarde. In tegenstelling met toen, was het hier eind goed al goed, toen meer da.n 220 jeugdleden van de Vo gelwacht naar Burgh togen om wat te horen en te zien over vinkenbanen en vogeltrek. Van het gratis vervoer hebben 110 kinderen gebruik gemaakt. Brouwershaven levehde het grootste kwantum met 28, daarna volgde Renesse met 24, Noordwelle met 18, Ellemeet met 12. Bruinisse - Zierikzee - Serooskerke - Seharendijke en Loo- perskapelle - al deze plaatsen stonden hun jeugdleden af.

Sterna | 1960 | | pagina 1