Verenigingsblad van de Vogelwacht "Schouwen-Duiveland!i 6e jaargang Secretariaat: Lageweg A 9 te Burgh tel.414 maart 1961 no1 PenningmrWeeldeweg B 196 Burgh. Giro 59168 Redactie: L.Kouwen, Capelweg 16, Tel.375 te Renesse. iontr.: ƒ.2,per jaar. Filmavond. Met een, voor de aanwezigen aantrekkelijk programma, ver zorgde de heer K.Visser, Hoofdinspecteur van de Nederl.Ver. tot Bescherming van Dieren, een filmavond voor de Vogel wacht en het Nut sde parte ment Westerschouwen. Deze avond werd op 8 februari j.l. gehouden in hotel :,Het Wapen va.n Burgh" te Burgh. Onder de zeer vele belangstellenden - de zaal was vrijwel geheel- gevuld - bevonden zich veel leden van elders op Schou we n-Duive land, die dankbaar gebruik hadden gemaakt van de hun geschonken gelegenheid om te reizen met een extra "Vo gelwachtbus" Nadat de heer Lysen, namens het Nutsdepartementde avond had geopend, vertoonde de heer Visser allereerst een kleu renfilm, handelende over het werk van de Vogelwacht 1 s-Gra,- venhage e.o. Een prachtige film, waarin niet alleen het vo- gelbeschermingswerk werd belicht, ma.a,r opnamen van prachtige duingebieden en broedende zilvermeeuwen op het scherm kwa men. Na deze film vertelde de heer Visser iets over het in teressante werk van de familie Van der Starre aan de Reeuwijk- se plassen n.l. het vangen van trekkende kieviten met net ten en het daarna ringen en weder vrij laten van deze vogels en het z.g. broeden van snoeken, een bedrijf dat enig is in Nederland Ten slotte werd na de pauze de kleurenfilm "Langs Bospaden" vertoond. Wat ons in deze film het meeste trof, waren wel de prachtige opnamen van voor Schouwen zeldzame broedvogels als Draaihals, Goudhaantje, Goudvink en Bosuil. De opgeno men Pestvogels en Zwarte en Bonte specht, getuigden even eens van veel vakmanschap en het was zeker namens alle aan wezigen, dat de heer Boot de avond sloot met een woord van dank aan het adres van de heer Visser. Wij maken er onze leden op attent, dat de heer Visser nog dit voorjaar zal optreden voor de Culturele Vereniging te Serooskerke, waar ook niet leden hartelijk welkom zullen zijn. Men zie daarvoor t.z.t. verschijnende aankondiging in het eilandelijke nieuwsblad. Verenigingsnieuws ExcursieOp tweede paasdag, maandag 3 april, wordt een geluidenex cursie gehouden. Verzamelpunt in Burgh, bij Bakkerij Kommer, om 7 uur in de morgen. Als het weer meewerkt, is er veel te horen en te zien, on dermeer staartmezen en putters.

Sterna | 1961 | | pagina 1