6e jaargang. juni 1961 No.2 Secretariaat: Lageweg A 9 te Burgh. tel.414. RedaktieCapelweg 16 te Penningmr. Weeldeweg B 196 te Burgh, Renesse. Tel.375 giro 59168. Min.contributie ƒ.2,p.jaar. Verenigingsnieuws Ofschoon de leden, die op Schouwen wonen voor het merendeel wel op de hoogte zullen zijn van het zeer ernstige ongeluk, dat onze penningmees ter P.den Haan is overkomen, worden thans de overige leden ook van deze gebeurtenis op de hoogte gesteld. De Heer den Haan, die voor velen geen onbekende is (behalve als een zeer zorgvuldige beheerder van onze gelden, munt hij ook uit als gids naar de zilvermeeuwduinen) is door een motorongeluk gewond. Van harte hopen wij voor hem en zijn gezin op algeheel herstel. U zult wel begrijpen, dat door dit ongeval het voortzetten van de excur sies zeer bemoeilijkt wordt. Deze excursies, die dinsdags en vrijdags wor den gehouden, kunnen slechts voortgang vinden, als er genoeg leiding is. In juli worden nog 8 tochten gehouden, gemiddeld komen er 100-120 man per avond. Het heeft geen zin, die door dén gids te laten leiden. Wie' geeft zich op voor deze 8 avonden, of voor een of meerdere avonden? (4-7-11 -18-21 -25 en 28 juli) Ofschoon onze penningm.eester en Uw secretaris natuurlijk deze avonden pro deo verzorgden, is het in het belang van de Vogelwacht mogelijk, dat even tuele gidsen een vergoeding krijgen. Over de betaling kan met de secretaris contact worden opgenomen. Nieuwe Leden. Ook dit tweede kwartaal zijn er weer nieuwe leden bijgekomen, die wij hier van harte begroeten. Het zijn: de familie Heuser uit Zierikzee, MevrJ.v.Driel-Metz uit Rijswijk en de heren A.P.van Stolk en C.H.Fordoir uit Rotterdam, J.R.Scheele en B.J. Willems uit Zierikzee, J.Sybrandy te Utrecht, H.Élseman uit B.op Zoom en D.J.Brandenburg te Breda. Zeer waarschijnlijk halen we dit jaar nog de 600 leden. Ge luidenexcursie Traditie getrouw, organiseerde de Vogelwacht in de vroege ochtend van tweede Paasdag, wederom een geluidenexcursie voor leden en belangstel lenden, voor welk gebeuren een 25-tal deelnemers zich aanmeldden. Nadat de voorz. der vereniging, dhr.JP.C.Bootde deelnemers te Burgh had verwelkomd, richtte men zijn schreden naar het nabij gelegen boomgaard complex het "Boeijes Bos", grenzende aan de binnenduinen. Het stille weer was gunstig voor het beluisteren van de vogelgeluiden in de boomgaard en de aangrenzende hout opstanden. Drs.Mennema, die het ge zelschap rondleidde, kon dan ook veel vogelsoorten aanduiden. Een toe lichting is bij een dergelijke tocht ook wel nodig, omdat het vaak moeilijk is de juiste vogelsoort te onderscheiden. Tijdens deze excursie kon het kunstige nest van de staartmees worden bewonderd, een vogelsoort die zich allengs meer in de westhoek van Schouwen laa,t zien. Ook vele putters wer den weer gezien, een vogelsoort die het speciaal in boomgaarden zoekt (zie het artikel over deze vogelsoort in dit nummer). De tocht werd vervolgens voortgezet naar het prachtige bos achter het slot "Haamstede" waarin enige steenuiltjes en veel zangvogels van hun aanwezigheid blijk gaven. Bij terugkomst in Burgh kon het gezelschap dan ook terugzien op een aan gename en welbestede morgen. Pinkster-excursies Ook met de Pinksterdagen was de Vogelwacht aktief en organiseerde zij eni ge tochten naar- en door de vogelbroedplaatsen. De eerste tocht werd ge maakt per autobus op zaterdagnamiddag vóór Pinksteren. Met een volle bus

Sterna | 1961 | | pagina 1